HomeProduktyElektronika i automatykaAnalogowe przetwarzanie sygnałówNowościAnalogowe przetworniki sygnałów ACT20X

ACT20X Analogowe przetworniki sygnałów

Do systemów z sygnałami iskrobezpiecznymi
Przetworniki ACT20X z certyfikatem SIL

 

Funkcje bezpieczeństwa w strefach zagrożonych wybuchem, np. włączanie i wyłączanie agregatów, nadzór nad siłownikami lub monitorowanie temperatury i ciśnienia, wymagają przetworników sygnałów, które posiadają certyfikat SIL.

Nasza seria ACT20X jest przeznaczona do konwersji i izolacji sygnałów ze stref zagrożonych wybuchem Ex (strefa 0, strefa 1 lub strefa 2). Przetworniki sygnałowe spełniają rygorystyczne wymagania aplikacji procesowych i przemysłu górniczego. Typowe zastosowania obejmują monitorowanie poziomu cieczy w zbiornikach lub ciśnienia w naczyniach reakcyjnych.

Sygnały iskrobezpieczne można wiarygodnie konwertować na standardowe sygnały w zgodzie wymaganiami co do bezpieczeńcstwa, określonymi w normie SIL.

 Bei der Füllstandsüberwachung von Tankanlagen oder der Drucküberwachung von Reaktionsgefäßen ist der Sicherheits-aspekt beim Wandeln von Signalen von großer Wichtigkeit, um die Anlagensicherheit kontinuierlich zu gewährleisten.

Od niezawodnego pozyskiwania i przekazywania sygnałów poprzez bezpieczne wyłączanie w sytuacjach krytycznych do tworzenia systemów bezpieczeństwa dla długich ścieżek sygnałowych - nasz pakiet rozwiązań zapewnia bezpieczny przepływ sygnałów w aplikacjach procesowych i energetyce.

 

 

Główna

zaleta:

 

Pakiet dla niezawodnej transmisji sygnałów

Razem z przekaźnikami SAFESERIES i ochronnikami przeciwprzepięciowymi VARITECTOR, również posiadającymi certyfikat SIL, przetworniki sygnałów ACT20X pozwalają stworzyć kompletny obwód bezpieczeństwa, zgodny z SIL2/SIL3.

 

Zalety

 

Szybka analiza błędów

Usterka przewodu lub czujnika jest szybko i niezawodnie wskazywana przez urządzenie, a sygnał diagnostyczny jest wysyłany do sterownika.

SIL 2 / SIL 3

Nasze produkty z certyfikatem SIL mogą być używane w aplikacjach bezpieczeństwa.

Wygodna konfiguracja

Wszystkie moduły ACT20X są łatwe w konfiguracji za pomocą fabrycznego, niezależnego oprogramowania FDT/DTM.

 Unsere ACT20X-Produkte bieten sich in explosionsgefährdeten Zonen an, denn sie trennen und wandeln sicher – unter Einhaltung strenger Standards.

Możliwość stosowania na całym świecie

Moduły ACT20X mają szeroki zakres zastosowań, dzięki dużej ilości aprobat technicznych. Przykładem może być górnictwo.