HomeProduktyElektryczna technika łączeniowaZłączki szeregowe Klippon® ConnectNowościBloki rozdzielcze WPD X01-X03

Bloki rozdzielcze WPD X01-X03

Podłączanie do linii głównych w jak najmniejszej przestrzeni.
Kompaktowe bloki rozdzielcze do głównych linii zasilających, dopuszczone do stosowania z przewodami o żyłach aluminiowych.
Let's connect.

 

Przy rosnącej liczbie aplikacji przemysłowych, duża liczba urządzeń technologicznych musi zmieścić się w obudowach o ekstremalnie małych wymiarach. Ponadto w przypadku długich tras kablowych, coraz częściej stosuje się ze względów ekonomicznych aluminium zamiast miedzi. Ale nie zawsze połączenie żył aluminiowych ze źródłem zasilania jest sprawą łatwą, ze względu na wysokie wymagania dotyczące łączenia aluminium. Nie wszystkie złącza są w stanie spełnić te wymagania.

Wąska konstrukcja (typu slim) naszych bloków rozdzielczych WPD X01-X03, pozwala zaoszczędzić wiele przestrzeni. Produkty te są ponadto dopuszczone do stosowania z przewodami aluminiowymi zgodnie z normą IEC 61238-1, „klasa A". Przy dopuszczalnym napięciu pracy 1000 VDC spełniają one wszystkie wymagania nawet skomplikowanych aplikacji.

Za pomocą naszych bloków rozdzielczych WPD X01-X03 można pozyskać dodatkowe miejsce w ciasno zabudowanych przestrzeniach oraz zapewnić uniwersalne i stabilne połączenia.

Chociaż stacje do ładowania samochodów elektrycznych mogą być niewielkie, to jednak stanowią znaczący impuls rozwojowy technologii pojazdów elektrycznych. W tych właśnie aplikacjach nowe bloki rozdzielcze WPD X01-X03 otrzymują najwyższe oceny za swoją kompaktową konstrukcję i nadzwyczajną trwałość - nawet w połączeniu z przewodami i złączami aluminiowymi.

 

 

Główna

zaleta:

 

 

Niewiarygodnie wysokie parametry w małej przestrzeni
Nasze bloki rozdzielcze są nadzwyczaj trwałe i są obecnie najwęższymi z dostępnych na rynku. Moduł do przewodów o przekroju 25mm2 ma szerokość tylko 17,8 mm.

 

Zalety produktu

 

Bezpieczeństwo stosowania
Poza dopuszczeniem do stosowania z przewodami aluminiowymi zgodnie z normą IEC 61238-1, nasze bloki rozdzielcze przeszły także pomyślnie testy na zgodność z normami IEC 60947-7-1 i VDE DIN 0603-2. Dzięki obudowom wykonanym z samogasnącego tworzywa, nie zawierającego halogenów, zapewniającym ochronę przed porażeniem wg normy EN 50247, zagwarantowane jest bezpieczeństwo stosowania bloków w wielu środowiskach pracy.

Uniwersalne opcje połączeń

Niezależnie od tego, czy stosowane do przewodów miedzianych czy aluminiowych, nasze bloki rozdzielcze można dowolnie łączyć ze sobą, za pomocą mechanizmów zatrzaskowych, formując zestawy bloków. Bloki rozdzielcze są także odpowiednie do łączenia przewodów o przekrojach od 2,5mm2 do 70mm2.

Szybka instalacja
Nowa konstrukcja i przyjazne dla użytkownika zaokrąglone krawędzie oznaczają, że nasze bloki rozdzielcze są szczególnie intuicyjne i łatwe w instalacji. W przypadku instalowania dwóch lub więcej bloków, można je montować poziomo lub pionowo - wybór należy do Państwa.

Wysoki poziom trwałości
Zaawansowana technologia pozwala na pracę bloków w zakresie napięć nawet do 1000 VDC. Technologia ta oznacza, że konieczność stosowania śrub blokujących należy już do przeszłości. Innymi słowy zapewniony jest pełny moment dokręcenia oraz wyeliminowana możliwość zniszczenia gwintu i zagubienia śrub.

Wyraźne oznaczenia
Aby zagwarantować porządek i bezpieczeństwo w szafie elektrycznej, warto użyć oferowanych przez naszą firmę oznaczników temokurczliwych TwinMark.

Więcej informacji