HomeProduktyElektryczna technika łączeniowaZłączki szeregowe Klippon® ConnectNowościZłączki PRV/PPV

Złączki do techniki procesowej

Kompaktowe i bardzo elastyczne rozwiązania do rozdziału sygnałów
Let's connect.

 

Wymagania stawiane sterowaniom w instalacjach techniki procesowej i tych służących do wytwarzania energii są coraz bardziej złożone. Oznacza to, że jest coraz więcej sygnałów, które trzeba zabezpieczyć, separować, przetwarzać i łączyć. Najważniejszą cechą tego typu rozwiązań musi za tem być możliwość przetwarzania jak największej liczby sygnałów na jak najmniejszej przestrzeni. Temu wymaganiu są w stanie sprostać nowe złączki szeregowe WMF i PRV/PPV Weidmüllera.

 
PRV i PPV – Złączki szeregowe PUSH IN do rozdziału potencjałów

Coraz bardziej złożone wymagania odnośnie automatyki procesów i rosnące oczekiwania dotyczącea kontroli i detekcji danych prowadzą do tego, że liczba przyrządów pomiarowych w otoczeniu wciąż wzrasta. Takie uwarunkowania stawiają projektantów przed nowymi wyzwaniami: z jednej strony muszą  być podłączane i przetwarzane nowe sygnały, z drugiej zaś strony dodatkowa przestrzeń związana jest z podwyższonymi kosztami. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są nowe złączki Weidmüllera  służące do rozdziału potencjałów. Złączki PRV są obecnie najbardziej kompaktowym rozwiązaniem z technologią podłączania przewodów PUSH IN na świecie.

 

Pewny montaż

Zatrzaskowa stopka zapobiega przesuwaniu się złączek oraz zapewnia pewne trzymanie się złączek na szynie.

Optymalna przejrzystość

Optymalną orientację przy rozbudowie instalacji i pracach konserwatorskich zapewniają kolorowe elementy, które umożliwiają celowe rozłożenie złączek PRV i tym samym bezbłędne przyporządkowanie sygnałów.

Technologia łączeniowa PUSH IN

Zastosowanie technologii łączeniowej PUSH IN zapewnia ochronę przed dotykiem eliminując przypadkowe zwarcia. W przypadku tradycyjnych połączeń typu Wire-Wrap lub TERMI-POINT takie bezpieczeństwo nie jest zapewnione.

Niska rezystancja przejścia

Unikalny kształt szyny prądowej w kształcie litery V kompensuje różne zmiany parametrów materiału tym samym zapewniając niską i stabilną rezystancję przejścia.

Złączka do rozdziału potencjałów PPV

W ofercie dostępne są złączki 4- i 8-poziomowe. Ułatwia to w sposób istotny rozdział potencjałów.

 
WMF – Weidmüller Multi Funktional

Zarówno w instalacjach techniki procesowej jak i tych służących do wytwarzania energii przychodzące sygnały z otoczenia często -mimo istnienia alternatywnych technologii jak I/O czy systemy magistralne - łączone są za pomocą złączek szeregowych w szafach krosowych. Powodem tego są godne zaufania, nieskomplikowane techniki łączeniowe oraz dobra przejrzystość, jaką w takiej sytuacji oferują złączki szeregowe. Nowa rodzina złączek WMF (Weidmüller Multi Functional) oferuje multifunkcyjne rozwiązanie do krosowania i rozdziału sygnałów. Dająca duże oszczędności miejsca złączka łączy w sobie wszystkie potrzebne funkcje: może być zastosowana jako przelotowa, bezpiecznikowa lub rozłączalna. Jest wyposażona w zintegrowane podłączenie ekranu. Dodatkowo do dyspozycji użytkownika są 3 kanały mostkowe i różnorodne możliwości wprowadzenia czytelnych opisów.

 

Jedno rozwiązanie do wszystkich przypadków

Przelot, zabezpieczenie oraz separacja i dodatkowo zintegrowane podłączenie ekranu – wszyscy potrzebują funkcji w jednolitej i zwartej konstrukcji.

 

Więcej miejsca w szafie rozdzielczej

Szerokość 5 mm pozwala na duże upakowanie złączek w szafie rozdzielczej. Zintegrowany ekran lub połączenie PE eliminują urządzenia ekranujące oraz złączki ochronne.

 

Wielka pewność poprawnego działania

Rozpoznawalność i funkcjonalność zapewnione są dzięki sprawdzonej w licznych zastosowaniach na całym świecie podłączeniowej technice śrubowej Weidmüllera.

 

Komfortowa wymiana bezpieczników

Dzięki nowym uchwytom bezpiecznikowym z uchylną pokrywą wymiana bezpieczników nie nastręcza żadnych problemów.

 

Rozdział typu Plug & Play

Zamiast każdy, pojedynczy sygnał za pomocą połączenia śrubowego kontaktować, mogą być zastosowane gotowe zestawy ze złączami BLZ. Pozwala to na oszczędność cennego czasu poświęcanego na montaż.