HomeProduktyElektronika i automatykaAnalogowe przetwarzanie sygnałówNowościKonwertery sygnałów analogowych ACT20P-CMT i ACT20P-CML

Konwertery sygnałów analogowych ACT20P-CMT i ACT20P-CML

Precyzyjny pomiar i monitorowanie prądów AC i DC
Przetworniki do pomiaru prądu ACT20P-CMT i CML

 

Monitoring jest skuteczny, gdy rzeczywisty pobór prądu przez podłączone obciążenie jest określany w sposób tak dokładny, jak to tylko możliwe.

Dzięki pomiarowi rzeczywistej wartości skutecznej (True RMS), nasze uniwersalne przetworniki do pomiaru prądu ACT20P-CMT i ACT20P-CML zapisują prądy sinusoidalne i odkształcone, stałe i zmienne z bardzo dużą dokładnością. Funkcja inteligentnego monitoringu oznacza, że nasze urządzenia ACT20P mogą precyzyjnie wykrywać przeciążenia lub niedobory prądu. Oznacza to, że użytkownik może na czas przeciwdziałać przeciążeniom powodowanym przez odbiorniki energii. Istnieje także opcja dokładnego monitorowania prądu całkowitego. Oznacza ona, że można niezawodnie wykryć awarie poszczególnych odbiorników lub całych obwodów elektrycznych.

 

W połączeniu z przekładnikami prądowymi, nasze nowe przetworniki do pomiaru prądu ACT20P-CML mogą być także wykorzystane do pomiarów bardzo dużych prądów przemiennych AC. W ten sposób zakres pomiarowy może być rozszerzony zgodnie z potrzebami aplikacji. Dla obydwu przetworników do pomiaru prądu wskazywane jest przekroczenie zakresu pomiarowego według zaleceń NE 43 i NE 44  stowarzyszenia NAMUR.

Przetworniki do pomiaru prądu ACT20P pozwalają użytkownikowi na jednoczesny pomiar i monitorowanie prądów podłączonych obciążeń. To pozwala na zmniejszenie przeciążeń, na przykład silników, dźwigów czy przekładni przenośników. Uszkodzenia wynikające z pogorszenia parametrów użytkowych na przykład wentylatorów chłodzących, obwodów oświetlenia i ogrzewania lub obwodów zasilanych ogniwami fotowoltaicznymi występują rzadziej.

 

 

Główna

zaleta:

 

 

 

 

Wysoki poziom dokładności - niezawodne zabezpieczenie

Przetworniki do pomiaru prądu ACT20P charakteryzują się wysokim poziomem dokładności, wynoszącym co najmniej 0,5% zakresu pomiarowego oraz wskazują przekroczenie zakresu pomiarowego zgodnie z NE43 i NE44. To przekłada się na precyzyjne pomiary całkowitego obciążenia, tak więc użytkownik może niezawodnie wykrywać także awarie poszczególnych odbiorników energii – nawet w uszkodzonych sieciach elektrycznych.

 

Zalety

 

Prosta i szybka konfoguracja

Przełączniki DIP i potencjometry są zlokalizowane z przodu, co oznacza że są szybko dostępne nawet po zainstalowaniu urządzenia.

Łatwa instalacja
Asymetryczny przepust kablowy w przetwornikach do pomiaru prądu ACT20P-CMT ułatwia przeprowadzanie kabla zasilającego i pozwala na wykonywanie dokładnych pomiarów w ekstremalnie małej przestrzeni.

Dokładność pomiarów
Funkcja pomiaru rzeczywistej wartości skutecznej pozwala użytkownikowi na rejestrowanie rzeczywistego poboru mocy podłączonego obciążenia, tak więc może on niezawodnie identyfikować sytuacje, gdy pobierany prąd przekracza lub spada poniżej poziomu znamionowego.

Szeroki obszar zastosowań
W połączeniu z przekładnikami prądowymi, nasze nowe przetworniki do pomiaru prądu ACT20P-CML mogą być także wykorzystywane do pomiaru bardzo dużych prądów AC.

Wysoka niezawodność procesu
Niezawodne funkcjonowanie dzięki 4-drożnej izolacji galwanicznej oraz wytrzymałości na impuls napięciowy, wynoszącej 6,4 kV zgodnie z IEC 61010-2-201.

Więcej informacji