HomeProduktyElektronika i automatykaAnalogowe przetwarzanie sygnałówNowościPrzetwornik pomiaru prądu ACT20P CMT

Przetwornik pomiaru prądu ACT20P CMT

Precyzyjny pomiar i monitorowanie prądów AC i DC
Przetwarzanie bieżących pomiarów we wszystkich sytuacjach

 

Monitoring funkcjonuje efektywnie, gdy rzeczywiste zużycie prądu podłączonego obciążenia
jest określone w możliwie jak najbardziej precyzyjny sposób.

Dzięki swojej zdolności pomiaru wartości skutecznej (metoda RMS), przetworniki pomiaru prądu ACT20P CMT (wersja 10 A i 60 A) firmy Weidmüller są zdolne do pomiaru zarówno sinusoidalnych jak i odkształconych prądów AC i DC z wysoką dokładnością 0,5%. Takie parametry przetworników pozwalają skutecznie chronić użytkowników przed nadmiernym lub zbyt małym rzeczywistym poborem prądu. Zastosowane w urządzeniu rozwiązanie zawiera również opcję dokładnego, bieżącego monitorowania wartości granicznych, które pozwala na niezawodne wykrywanie awarii obwodów elektrycznych.

Zakres pomiarowy przekroczenia jest wskazywany zgodnie z normą NAMUR NE 43 i NE 44.

Pomiarowe przetworniki prądu ACT20P CMT umożliwiają pomiar i jednoczesne monitorowanie prądów podłączonych obciążeń. Pozwala to zapobiegać przeciążeniom np. w silnikach, urządzeniach i przenośnikach. Można również uniknąć uszkodzeń spowodowanych zmniejszeniem wydajności np. w wentylatorach, obwodach oświetlenia, układach ciepła lub ciągach fotowoltaicznych.

 

 

Główna

zaleta:

 

 

 

 

Wysoki poziom dokładności - niezawodna ochrona

Pomiarowe przetworniki prądu ACT20P CMT charakteryzują się niezwykle wysoką dokładnością, na poziomie co najmniej 0,5% i wskazują zakres pomiarowy przekroczenia mocy zgodnie z normą NE43 i NE44. To pozwala na precyzyjny bieżący monitoring i niezawodne wykrywanie awarii obwodów elektrycznych - nawet w uszkodzonej sieci energetycznej.

 

Zalety

 

Szybka i łatwa konfoguracja

Przełączniki DIP i potencjometry są umieszczone z przodu, dlatego są łatwo dostępne nawet gdy przetwornik jest już zainstalowany.

Dokładne wartości pomiarowe

Procedura pomiaru wartości skutecznej prądu pozwala rejestrować prawdziwe zużycie energii podłączonego obciążenia,  dzięki czamu można w wiarygodny sposób określić, kiedy poziom przekraczy lub spadnie poniżej prądu znamionowego.

Łatwa instalacja

Asymetryczny przepust kablowy ułatwia instalację za pośrednictwem przewodu zasilającego i umożliwia dokładny pomiar na bardzo małej przestrzeni.

Niezawodność

Niezawodne działanie zapewniono, dzięki galwanicznej izolacji w czterech kierunkach i udarowemu napięciu wytrzymałościowemu 6,4 kV zgodnie z IEC 61010-2-201.

Więcej informacji