HomeProduktyNarzędzia

Narzędzie do ściągania izolacji stripax® ULtimate XL

Narzędzie o rozszerzonym zakresie przekrojów obrabianych przewodów, do zdejmowania
izolacji z przewodów posiadających twardą, bezhalogenową izolację o wymiarze XL

 

Specyficzne dla danej aplikacji przewody i kable o dużych przekrojach żył, z izolacją o wysokich parametrach, są stosowane w wielu obszarach – przewody sterownicze, przewody uziemiające, przewody zasilające silniki czy główne magistrale zasilające. W takich sytuacjach efektywne zdejmowanie izolacji z kabli i przewodów staje się wyzwaniem.

Nasze narzędzie stripax ULtimate XL wykonuje to zadanie z powodzeniem. Zaprojektowane do ściągania izolacji z przewodów i kabli o przekrojach żył od 2,5mm2 do 10mm2, może sobie poradzić nawet z najbardziej nieustępliwymi materiałami izolacyjnymi. Nawet twarde, wykonane z poliuretanu (PUR) powłoki kabli stosowanych do podłączenia czujników i elementów wykonawczych, o średnicy od 4,1 mm do 7,2 mm, nie mają szans w zetknięciu z oferowanym przez nas ściągaczem izolacji.

Od teraz - wykorzystując technologię ULtimate - możecie Państwo łatwo i precyzyjnie zdejmować izolacje wykonane z materiałów bezhalogenowych, twardych lub gładkich - nawet w przypadku kabli o dużych przekrojach żył.

Przewody i kable o izolacji wykonanej z PE lub TPE, są ze względu na dobre własności elektryczne często stosowane do podłączenia silników zespołów obróbczych, obrabiarek, linii produkcyjnych, linii montażowych i robotów. Materiały izolacyjne trudne do zdejmowania, bezhalogenowe - takie jak wspomniane wyżej - nie stanowią problemu dla technologii ULtimate, zastosowanej w naszym rozwiązaniu stripax®.

 

 

 

 

Główna

zaleta:

 

Proste narzędzie ręczne do złożonych zadań

Czy pracujecie Państwo ze specyficznymi rodzajami kabli, posiadającymi szczególnie twardą, bezhalogenową izolację, o przekrojach żył do 10mm2 i nadal chcielibyście osiągnąć precyzyjne oraz efektywne zdejmowanie izolacji pomimo tych wszystkich przeszkód? Narzędzie stripax ULtimate XL potrafi poradzić sobie z każdym wyzwaniem, z którym się zetkniecie.

 

Zalety

 

Szybki, bezpieczny i precyzyjny

Unikalny zestaw ostrzy oznacza, że użytkownicy mogą automatycznie - dzięki samoregulacji narzędzia - obrabiać praktycznie każdy kabel czy przewód o izolacji bezhalogenowej, posiadający certyfikat UL lub podobny, o przekroju żył od 2,5 mm2 do 10 mm2.

Prosta prefabrykacja

Funkcja trzyetapowego częściowego ściągania izolacji w narzędziach stripax ULtimate XL, które posiadają regulację długości ściągania 3mm, 5 mm i 10 mm, umożliwia Państwu prefabrykowanie przewodów i kabli z krótkimi odcinkami zdjętej izolacji.

Adaptacja do grubości izolacji

Aby symetrycznie nastawić ściągacz do zdejmowania izolacji o ekstremalnej grubości, takich jak wykonanych ze szczególnie miękkich materiałów w zakresie SAI, można ustawić położenie niższej szczęki tnącej za pomocą śruby regulacyjnej.

Lekka praca z każdą izolacją

Niezależnie czy obrabiacie Państwo kabel standardowy, kabel dedykowany dla danej aplikacji czy kabel o izolacji ekstremalnie trudnej do obróbki, wszystkie narzędzia stripax®, multi-stripax®, stripax® ULtimate i stripax® ULtimate XL tworzą niedościgniony zestaw w każdym scenariuszu działań związanych ze zdejmowaniem izolacji.