HomeProduktyElektronika i automatykaOchrona przeciwprzepięciowa

Ochrona przeciwprzepięciowa

Pełna ochrona przed uszkodzeniem lub przestojami
Ograniczniki przepięć pewnie zabezpieczające inwestycje
Let's connect.

 

Starania jakie Państwo podejmujecie w celu ochrony przed przepięciami, zależne są w znacznej mierze od Państwa gotowości do podjęcia ryzyka. Systemy ochrony odgromowej zabezpieczają urządzenia przed pożarem i zniszczeniem infrastruktury elektrycznej oraz chronią ludzi przed urazami. Błyskawica to wyładowanie elektryczne o napięciu na poziomie kilkuset kilowoltów.

Brak ograniczników przepięć może skutkować koniecznością kosztownych napraw, przestojów lub długotrwałych strat dochodów. To wystarczające powody, aby zabespieczać się przed tego typu uszkodzeniami, stosując urządzenia VARITECTOR z firmy Weidmüller, do ochrony przed piorunami i przepięciami.

W ramach serii VARITECTOR oferujemy szeroką gamę ograniczników przepięć, dla różnych typów systemów dystrybucji mocy, osprzętu elektronicznego i pomiarowego, sygnałów regulacyjnych i kontrolnych (technologia MSR), takich jak obwody analogowe i cyfrowe, interfejsy danych, jak np. Ethernet Cat. 6. Dostarczamy także elementy ochrony dla systemów telefonicznych. Ponadto jesteśmy Państwa doświadczonym partnerem, jeśli chodzi o rozwiązania ochronne i ograniczniki przepięć 600 V, 1000 V, 1200 V i 1500 V dla turbin wiatrowych i układów fotowoltaicznych.

Produkty dla ochrony przed piorunami i przepięciami z firmy Weidmüller mogą być używane w połączeniu z innymi produktami z naszej oferty - elementami Industrial Ethernet, zasilaczami, analogowymi procesorami sygnałowymi, a także z przekaźnikami i półprzewodnikowymi przełącznikami, lub łączone ze sobą, w celu budowy niezliczonych ilości kompleksowych rozwiązań.