HomeSerwisKonsultacje oraz wspracie inżynierskie dotyczące indywidualnych rozwiązań

Oprogramowanie inżynierskie Weidmüller Configurator

 

Intuicyjna konfiguracja produktów z możliwością sprawdzenia jej poprawności

Oprogramowanie znacząco przyspieszające proces przygotowania projektu

Let's connect.

 
 

Prosto do celu

 • Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, oprogramowanie inżynierskie Weidmüller Configurator upraszcza konfigurację listew ze złączkami oraz kompletnych zestawów złożonych z produktów firmy Weidmüller.
 • W połączeniu z różnymi systemami CAE, takimi jak np. EPLAN czy Zuken, oprogramowanie umożliwa transparentne i kompleksowe opracowywanie projektu - od pierwszych pomysłów po rysunki techniczne.
 • Weidmüller Configurator  jest darmowym narzędziem, z którego można korzystać w ramach systemów CAE, lub używać go jako samodzielnego programu.
 

Precyzyjne, inteligentne planowanie

Weidmüller Configurator jest narzędziem wspierającym projektowanie z użyciem produktów Weidmüller. To wydajne oprogramowanie inżynierskie, w sposób inteligentny prowadzi użytkownika przez cały proces doboru odpowiednich komponentów. Czy chodzi o listwy ze złączkami, czy też o kompletne moduły funkcyjne złożone z produktów z asortymentu Weidmüller, konfigurator weryfikuje funkcjonalność, logikę oraz integralność tworzonego systemu. Nie jest zatem konieczna szczegółowa wiedza na temat produktów.


W ramach procesu konfiguracji, wszystkie urządzenia są automatycznie wprowadzane do dokumentacji projektowej, wraz z istotnymi danymi technicznymi. Uzyskana w ten sposób łatwa identyfikacja produktów, umożliwia uzyskanie znaczących oszczędności przy procedurach odbioru oraz serwisowania urządzeń, przyspieszając te procedury.

 

Weidmüller Configurator – wbudowana inteligencja

Weidmüller Configurator jest następcą naszego oprogramowania RailDesigner i należy do nowej generacji efektywnych konfiguratorów, ściśle współpracujących z systemami CAE, takimi jak EPLAN czy Zuken E3.

 

Weryfikacja poprawności doboru gwarantuje, że produkty Weidmüller są konfigurowane zgodnie z wymaganiami technicznymi. Algorytmy programu obsługują różne rodziny produktów: u-remote (system zdalnych I/O), Klippon® Connect (listwy zaciskowe) czy maxGUARD do elektronicznego zabezpieczenia obwodów.

Minimalizacja ryzyka błędów

 • Sprawdzanie integralności i poprawności systemu
 • Bezpośredni transfer danych projektowych urządzeń do programów CAE bez konieczności ręcznego wprowadzania danych
 • Jednoznaczny i czytelny opis zworek, dla łatwiejszej produkcji i konserwacji

Prosta obsługa

 • Bazy danych dobrych praktyk dla standardowych projektów
 • Zrozumiały interfejs GUI
 • Funkcja przeciągnij i upuść dla wirtualnej konfiguracji
 • Wizualizacja 3D pod kątem widoku, pomiarów, okablowania i oznaczeń

 

Dokumentacja

 • Lista części z pełnymi danymi technicznymi
 • Funkcja zamawiania bezpośrdnio z programu
 • Listy urządzeń przyspieszające proces zakupowy
 • Łatwe planowanie i opis oznaczników dla wszystkich komponentów

 

 

 

Współpraca z systemami CAE

Dwukierunkowy interfejs łączy WMC z oprogramowaniem EPLAN i Zuke w wersji E3. Korzystając z tego interfejsu, można importować dokumentację techniczną z programów CAE i dalej ją edytować. Po zakończeniu edycji dokumentacji w WMC, można z powrotem przesłać ją do pierwotnego projektu w programie CAE. Dane w formatach takich jak STEP, DXF i XML (dla zautomatyzowanych zastosowań) również można generować w WMC.

 Planung von Tragschienen logisch und vollständig

Logiczne planowanie wykorzystania szyny montażowej

 Passende Gehäuse für jede Betriebsumgebung

Dobór odpowiedniej obudowy dla danego rozwiązania

 Anleitung zur korrekten Verdrahtung

Instrukcje dotyczące właściwego okablowania

 
 

Pobierz oprogramowanie Weidmüller Configurator

Wymagania systemowe

Minimalne:

Microsoft Windows 7/8/10, Microsoft .NET Framework 4.5 lub wyższy, Intel Core II lub wyższy, 2GB RAM, 10GB HDD, grafika Direkt-X 9 lub wyższa, Monitor 19“ 1024x768, 3 przyciskowa mysz, dostęp do Internetu w celu instalacji/aktualizacji/korzystania z wszystkich funkcjonalności programu

 

Rekomendowane:

Microsoft Windows 7, Microsoft .NET Framework 4.5 lub wyższy, Intel Core i3 lub wyższy, 4GB RAM, 10GB HDD, grafika Direkt-X 9 lub wyższa, Monitor 24“ 1920x1080, 3 przyciskowa mysz, dostęp do Internetu w celu instalacji/aktualizacji/korzystania z wszystkich funkcjonalności programu

Umowa licencyjna:

 

Zacznij teraz!

Pobierając oprogramowanie użytkownik potwierdza, że zapoznał się z warunkami użytkowania i je akceptuje.

Install Weidmüller Configurator