HomeProduktyElektronika i automatykaAnalogowe przetwarzanie sygnałówNowościPick-to-Light

Pick-to-Light

Zwiększanie produktywności w zadaniach pobierania części i montażu
Rozwiązanie dla przemysłu i intralogistyki

 
 

Specjaliści od intralogistyki ze wszystkich branż, starają się organizować swoje linie montażowe tak wydajnie, jak to tylko możliwe, aby optymalizować ich produktywność. Ponieważ cykle produkcyjne stają się coraz krótsze, rośnie zapotrzebowanie na intralogistykę, a tym samym w obszarach tych pracuje coraz więcej personelu. Implementacja inteligentnych rozwiązań w całym procesie produkcyjnym gwarantuje doskonałą interakcję między poszczególnymi obszarami roboczymi. Dla takich zastosowań, a w szczególności dla przepływów materiałowych, wiele korzyści oferują systemy automatyzacji i cyfryzacji, takie jak Pick-to-Light.

 

Rozwiązania Pick-to-Light oraz Put-to-Light

 

Rozwiązania Pick-to-Light (P2L) są instalowane nad poszczególnymi lokalizacjami w magazynie, w strefach pobierania części do montażu. Wyświetlacze strefowe są wyposażone w czterycyfrowe wyświetlacze siedmiosegmentowe oraz przycisk dotykowy z jasnym, wielokolorowym podświetleniem LED.System informatycznego zarządzania produkcją sygnalizuje pracownikowi za pomocą podświetlonego przycisku, do której lokalizacji ma się udać a wyświtlacz numeryczny wskazuje mu, ile części ma pobrać. Przycisk dotykowy służy do potwierdzania, że krok został zakończony.

 

Rozwiązania Put-to-Light są wykorzystywane w obszarze napełniania pustych kontenerów. Funkcjonalność jest podobna do rozwiązania Pick-to-Light. W tym przypadku system wysyła polecenie napełnienia kontenera. Kontener ten jest wskazany za pomocą podświetlanego przycisku, zaś liczba części do umieszczenia w kontenerze wskazywana jest za pomocą wyświetlacza numerycznego. Naciśnięcie przycisku kończy proces.

 

Większa produktywność w zadaniach pobierania części i montażu
Solidne systemy P2L do stosowania w wymagających warunkach przemysłowych

 
 
  • Solidna obudowa o parametrach IP54 i IK05
  • Połączenia za pomocą kabli ekranowanych umożliwiają niezawodne działanie w w trudnych warunkach przemysłowych
  • Wyświetlacz sygnałowy z przyciskiem podświetlanym jasną, wielokolorową diodą LED zapewnia wydajną interakcję z użytkownikiem
  • Opcja podłączenia czujników zewnętrznych umożliwia integrację automatycznego potwierdzania realizacji zadań w przepływie roboczym
  • Elastyczna adaptacja do różnych architektur urządzeń i różnych struktur komunikacyjnych
  • Możliwość wymiany i modyfikacji w obszarach pobierania podczas pracy systemu
 

Wyraźnie widoczne elementy operacyjne

 

Jasne LEDy i wyświetlacze numeryczne zapewniają optymalną widoczność. Duży, wygodny i jasno podświetlony kolorowy przycisk, umożliwia potwierdzenie realizacji procesu jedną ręką. Podświetlenie jest dobrze widoczne nawet z odległości i pod różnymi kątami, co ułatwia sprawne planowanie sekwencji pobierania.

 

Optymalna ochrona

Wytrzymała obudowa o parametrach IP54 i IK05, odporoność na zakłócenia EMC oraz ekranowane okablowanie zapewniają niezawodną pracę w trudnych warunkach przemysłowych.

 

Funkcja "Hot swap"

 

Zaawansowana elektronika umożliwia łatwe rozbudowanie lub konserwację systemu, nawet podczas jego pracy. Bezpieczeństwo urządzeń i pracowników jest zagwarantowane.

 

Elastyczność wdrożenia

System Plug & Play ma konstrukcję modułową. Wraz ze skrzynkami podłączeniowymi, dostępnymi jako akcesoria, wyświetlacze pozwalają stworzyć zdecentralizowaną architekturę urządzeń z prawie wszystkimi strukturami komunikacyjnymi oraz systemami magistrali danych, w tym np. Modbus/TCP, PROFINET, EtherCAT i EtherNet/IP.

 

Integracja czujników zewnętrznych

Opcja podłączenia czujników zewnętrznych umożliwia integrację automatycznego potwierdzania realizacji zadań w przepływie roboczym. To jeszcze bardziej ogranicza ilość ewentualnych pomyłek.

 

Idealne dla przemysłu motoryzacyjnego

Sprawdzone w praktyce

 

Szczególnie w branży motoryzacyjnej, coraz ważniejsze staje się ciągłe optymalizowanie procesów roboczych, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości. Systemy Weidmüller P2L idealnie sprawdzają się w montażu samochodów, gdzie decydującym czynnikiem jest terminowe i precyzyjne dostarczanie niezbędnych części.

 

Dzięki swojemu doświadczeniu w zakresie automatyzacji, firma Weidmüller wsparła już kilku producentów pojazdów i ich łańcuch dostaw w zakresie planowania i wdrożenia systemów P2L. Wsparcie techniczne, certyfikacja komponentów i szkolenia dla odpowiedzialnych zespołów pracowniczych, dopełniają naszą ofertę i sprawiają, że Weidmüller jest idealnym partnerem dla wdrożenia rozwiązań P2L w branży.

 

Poproś o indywidualną konsultację, dotyczącą idealnie dopasowanego rozwiązania nowoczesnej intralogistyki

 
 

Korzystaj z zalet systemu Pick-to-Light Weidmüller:

 

  • Łatwy do wdrożenia system pozwalający unikać błędów
  • Elastyczność połączenia z informatycznym systemem zarządzania produkcją firmy
  • Kompleksowe wspracie podczas planowania systemu jak i w trakcie jego eksploatacji
  • Opracowany specjalnie dla przemysłu i sprawdzony w praktyce