Firma Weidmüller otrzymała nagrodę German Innovation 2020

Firma Weidmüller otrzymała nagrodę German Innovation 2020
Andreas Hoffmann, kierownik działu u-mation i Industrial Ethernet (po lewej) oraz Benjamin Wind, menedżer produktów strategicznych (po prawej), byli zachwyceni otrzymaniem nagrody German Innovation 2020 w Detmold.

Firma Weidmüller otrzymała nagrodę German Innovation 2020

Elastyczny system sterowania dla automatyzacji i digitalizacji przekonał jury do przyznania nagrody za ważną innowację

Detmold, 25 czerwca 2020 r. Nagroda, która ukazuje innowacje: Weidmüller, firma inżynierii elektrycznej z siedzibą w Detmold, otrzymała nagrodę German Innovation 2020 w kategorii „Maszyny i inżynieria” w klasie „Doskonałość w B2B”. Niezależne jury przyznało nagrodę dla naszego rozwiązania u-control 2000 web, opartego o przeglądarkę internetową systemu sterowania, który został doceniony za możliwości IoT, skalowalność spełniającą wymagania i kompaktową konstrukcję bazującą na modułach systemu u-remote. – Dzięki u-control 2000 web opracowaliśmy prosty i wydajny system sterowania oparty na przeglądarce internetowej, który optymalnie wspiera aplikacje przemysłowego IoT i odpowiada na wszelkie potrzeby użytkowników – wyjaśnia dr Thomas Bürger, kierownik działu Produktów Automatyzacji i Digitalizacji w Weidmüller. – Cieszymy się, że jury doceniło również ogromny potencjał innowacyjny, jest do dla nas zarówno pochwała, jak i zachęta do dalszej pracy.

Innowacje to podstawa sukcesu dla przedsiębiorców, dlatego nagroda German Innovation przyznawana jest produktom i rozwiązaniom ze wszystkich sektorów, które różnią się od poprzednich rozwiązań, zwłaszcza pod względem zorientowania na użytkownika i wartości dodanej. W końcu innowacje, które kształtują przyszłość i poprawiają jakość życia, pojawiają się we wszystkich branżach. Nie jest to pierwsza nagroda Weidmüller za zdolności innowacyjne. Na początku roku firma Weidmüller otrzymała nagrodę German Design oraz German Excellence. – Innowacje wraz z kompetencjami w zakresie aplikacji, procedurami end-to-end oraz najnowocześniejszymi procesami produkcyjnymi są podstawą sukcesu komercyjnego – wyjaśnia przewodniczący zarządu Weidmüller i dyrektor ds. technologii Volker Bibelhausen. – Dlatego nieustannie inwestujemy w badania i rozwój, a w przyszłości będziemy w jeszcze większym stopniu koncentrować się na opracowywaniu rozwiązań IIoT, które wzbogacają naszą aktualną ofertę.

Bardzo duży odzew na konkurs German Innovation 2020. Nagroda German Innovation przyznawana jest przez Niemiecką Radę Wzornictwa i po raz kolejny w 2020 r. odzew na tę inicjatywę był bardzo wysoki – otrzymano 700 zgłoszeń. Niemiecka Rada Wzornictwa, założona przez niemiecki parlament i finansowana przez niemiecki przemysł, jest niezależną instytucją, która pozostaje aktywna na szczeblu międzynarodowym i angażuje się w działania na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw.