Automat montażowy do listew Weidmüller Klippon© RailAssembler

Automat montażowy do listew Weidmüller Klippon© RailAssembler
Automat montażowy Weidmüller Klippon© RailAssembler – system do w pełni automatycznego montażu listew zaciskowych

Automat montażowy do listew Weidmüller Klippon© RailAssembler

W pełni automatyczny montaż złączek szeregowych na szynie – Prosto i niezawodnie – Bezpośrednie i spójne wykorzystanie danych projektowych z systemów eCAD – Cyfryzacja i utomatyzacja łańcucha procesów w budowie rozdzielnic

Szybciej, precyzyjniej i bardziej opłacalnie: to motto staje się coraz istotniejsze w codziennej działalności. Weidmüller pokazuje, jak dzięki automatowi montażowemu do listew Klippon© RailAssembler, przeznaczenemu do w pełni automatycznego montażu złączek szeregowych na szynie, może wyglądać część łańcucha procesów w budowie rozdzielnic. Konsekwentne wykorzystywanie danych projektów z systemów eCAD przez program Weidmüller Configurator (WMC) stanowi podstawę dla zdigitalizowanego i zautomatyzowanego łańcucha procesów. WMC generuje cyfrowego bliźniaka złączki, który jest wysyłany bezpośrednio do automatu montażowego Klippon© RailAssembler i steruje procesem montażu. Dzięki automatycznemu systemowi, poszczególne złączki nie są już ręcznie pobierane, przydzielane i rozmieszczane. Dzięki temu czas montażu może być nawet o 60% krótszy.

W szczególności w okresie wahań pobytu gospodarczego, wnoszące wartość dodaną procesy, muszą być zaprojektowane tak, aby można było nimi zarządzać, a także aby były uniwersalne i skalowalne – zwłaszcza jeśli chodzi o budowę rozdzielnic. Istotną rolę w tym procesie mogą odegrać nowe podejścia do digitalizacji i automatyzacji. Weidmüller uważa budowę rozdzielnic za proces zintegrowany – od etapu projektowania po instalację i obsługę. Najnowszym przykładem jest wykorzystanie automatu montażowego Klippon© RailAssembler do w pełni zautomatyzowanego montażu listew zaciskowych.

Ciągłość procesu

Program Weidmüller Configurator (WMC) odpowiada za ciągłość procesu. Oprogramowanie generuje cyfrowego bliźniaka złączki. Za pomocą odpowiednich interfejsów można spójnie wykorzystywać dane projektowe z programów eCAD. Automat montażowy Klippon© RailAssembler wykorzystuje otrzymane dane do sterowania procesem produkcji kompletnych listew ze złączkami. Ręczna kompletacja, przypisywanie i pozycjonowanie, montaż i sprawdzanie poszczególnych złączek należą do przeszłości. Eliminując etapy produkcji ręcznej, nie tylko minimalizuje się potencjalne błędy, ale dzięki zautomatyzowanemu procesowi można także zaoszczędzić do 60% czasu w porównaniu z ręcznym montażem listew. Stałe wsparcie oprogramowania podczas wszystkich etapów pracy, pomaga użytkownikowi i zapewnia przejrzystość statusu zlecenia.

Maksymalna uniwersalność i zoptymalizowana obsługa

Automat montażowy do listew Klippon© RailAssembler wyposażony jest w uniwersalny chwytak, dzięki czemu może również obsługiwać komponenty o bardziej złożonej geometrii. Gwarantuje to precyzyjne chwytanie złączek i maksymalizuje zakres zastosowania systemu automatycznego. Złączki o różnych kształtach są precyzyjnie chwytane i montowane na szynie zaciskowej. Uniwersalne zasobniki zapewniają maksymalną elastyczność, umożliwiając uzupełnienie zasobnika różnymi komponentami. System automatyczny obejmuje łącznie 40 zasobników na komponenty oraz 18 na różne szyny zaciskowe. Ze względu na dużą pojemność zasobników, procesy napełniania są ograniczone do minimum i unika się dzielenia komponentów z opakowania. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze, dzięki szybszemu ustawianiu i ograniczeniu kosztów magazynowania. Ponadto dzięki swojej konstrukcji, zasobniki umożliwiają stabilne trzymanie poszczególnych komponentów podczas napełniania. Uniemożliwia to poszczególnym częściom wyślizgnięcie się lub upadek, nawet jeśli zostaną przypadkowo potrącone.

Skoordynowana oferta

Weidmüller patrzy na produkcję rozdzielnic jak na zintegrowany proces, uważając to za istotny aspekt w opracowywaniu wszystkich swoich produktów, takich jak złączki Klippon® Connect serii A. Aby jeszcze bardziej usprawnić i przyspieszyć proces montażu i oznaczania, od dłuższego czasu Weidmüller skupia się na projektowaniu komponentów przyjaznych dla robotów – to decyzja, która nadała ogromny impet dalszej automatyzacji. Aby procesy projektowe były bardziej efektywne, w oparciu o standardową ofertę produktową, firma Weidmüller oferuje odpowiednią gamę złączek Klippon® Connect serii A, z fabrycznie zainstalowanymi oznacznikami.

Korzyści dla klienta

W oparciu o wieloletnie dośwaidczenie w dziedzinie budowy rozdzielnic ,Weidmüller stworzył kompleksową ofertę produktów, usług i maszyn, które są optymalnie skoordynowane, skutecznie przyspieszają procesy i podnoszą jakość. Automat montażowy do listew Klippon© RailAssembler maksymalizuje potencjał automatyzacji, zwłaszca gdy używamy go razem z automatem laserowym Klippon© RailLaser dla pełnej automatyzacji procesu opisowego.

Do pobrania