Moduł Weidmüller RockStar® ModuPlug 200-A

Moduł Weidmüller RockStar® ModuPlug 200-A
Dzięki opcjom 100 MBit i 10 GBit złącza wtykowe danych do samodzielnego podłączania na przewodzie uzyskują nowy poziom transmisji danych.

Złącze wtykowe danych do samodzielnego podłączania na przewodzie z przesyłem do 10 GBit oraz nowe moduły wykonane w technologii łączeniowej SNAP IN – możliwość szybszego niż kiedykolwiek przesyłania zasilania i sygnałów, oszczędność czasu i mniejszy ciężar – stopień ochrony IP65 i IP68 / IP69K – ochrona przed zakłóceniami elektromagnetycznymi

Weidmüller rozszerza swoją ofertę złączy przemysłowych RockStar® o moduł 200 A i złącze wtykowe danych do podłączania w terenie, o szybkości transmisji do 10 GBit. Złącza wtykowe RockStar® gwarantują bezpieczny i niezawodny przesył energii, sygnałów i danych w sektorze przemysłowym – od szafy kontrolnej do urządzeń obiektowych. Zapewniają one ochronę zgodnie z IP65 i IP68 / IP69K oraz ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Zaprojektowane tak, aby były modułowe i oszczędzały miejsce, dlatego zapewniają wysoką gęstość funkcjonalną.

Rosnąca złożoność procesów automatyzacji sprawia, że przesyłanie coraz większej ilości danych wymaga stale rosnącej szybkości przesyłu. Z tego powodu Weidmüller stale rozszerza swoją gamę produktów, aby sprostać wymaganiom bardziej złożonych i zmiennych zastosowań w przemyśle. Dlatego moduł Rockstar® ModuPlug-200-A jest teraz dostępny również w szerokości „Single Plus 1,5”. Jest znacznie węższy niż standard rynkowy, przy czym zapewnia takie samo działanie. Dzięki minimalnej wielkości konstrukcyjnej można wykorzystać mniejsze ramy i obudowy, co oszczędza zarówno miejsce, jak i zmniejsza ciężar. Moduł jest odpowiedni dla przewodów o przekroju 25-70 mm2.

Ponadto nowe są także wersje wersje do samodzielnego podłączania na przewodzie złącza wtykowego danych RockStar® ModuPlug. Dzięki opcjom 100 MBit i 10 GBit uzyskują nowy poziom transmisji danych. W kompaktowych modułach można zintegrować nawet dwa kable kat. 6A o przesyle 10 GBit każdy. Wersje przeznaczone do samodzielnego podłączania na przewodzie ułatwiają konserwację bezpośrednio w aplikacji i oferują jeszcze większą elastyczność. Aby zapewnić bezpieczne podłączenie, moduły uzbrajane są w styki zaciskane na miejscu. Szeroki wybór różnych styków zaciskowych umożliwia montaż zgodnie z odpowiednimi wymaganiami.

Przyłącze ekranu 360° chroni przed zakłóceniami EMC nawet przy wysokiej szybkości transmisji i w ograniczonej przestrzeni. Budowa labiryntowa obudowy umożliwia bezpieczną transmisję danych, zmniejsza ryzyko awarii instalacji i zwiększa produktywność. Przewodząca i odporna na korozję powłoka powierzchni spełnia wysokie wymagania środowiskowe i obniża koszty zakupu.

W następnym etapie wersje modułów RockStar® ModuPlug będą również wyposażone w technologię łączeniową SNAP IN. Dzięki nowej technologii łączeniowej SNAP IN goły przewód wtykany jest bezpośrednio do otwartego punktu podłączeniowego, a zapadka, zamykając się z wyraźnym kliknięciem, przytrzymuje go na miejscu. Odłączanie jest tak samo szybkie. Wystarczy nacisnąć przycisk zwalniający a punkt podłączeniowy niezwłocznie się otwiera.

Oprócz nowych 5-biegunowych modułów RockStar® ModuPlug o wielkości konstrukcyjnej 1 z napięciem znamionowym 400 V (DIN EN 61984) lub 600 V (UL/CSA), Weidmüller oferuje moduł o zupełnie nowej konstrukcji dla rozwiązań wtykowych w środowisku IP20. Przeznaczone w szczególności dla rozwiązań rozdziału, które można umieścić w niewykorzystanych w inny sposób miejscach szafy sterowniczej, te nowe jedno- i trójpoziomowe moduły ModuPlug z technologią SNAP IN o napięciu znamionowym 250 V (DIN EN 61984) lub 600 V (UL/CSA) otwierają dotąd niewyobrażalne możliwości wykorzystania przestrzeni, na przykład w niskonapięciowej aparaturze rozdzielczej.