Switche zarządzalne Weidmüller Advanced Line zapewniające redundancję, sterowanie i diagnostykę sieci

Switche zarządzalne Weidmüller Advanced Line zapewniające redundancję, sterowanie i diagnostykę sieci
Switche Weidmüller Advanced Line: szybka redundancja pierścieniowo-łańcuchowa z czasem przywrócenia wynoszącym 30 ms dla maksymalnie 250 switchy chroni przed awarią całej sieci w przypadku błędów, zwiększając tym samym dostępność sieci.

Switche zarządzalne Weidmüller Advanced Line zapewniające redundancję, sterowanie i diagnostykę sieci

– obsługa wszystkich powszechnych protokołów, takich jak STP/RSTP lub SNMP – duża uniwersalność dzięki portom SFP – niezwykle szybkie mechanizmy redundancji – dostępne wersje „Full Managed” i „Lite Managed”

Lokalne zarządzanie danymi w przemysłowym Internecie rzeczy (IIoT)

Industrial Ethernet to najpowszechniej stosowany standard komunikacji, który umożliwia proste łączenie się z poziomem sterowania, a jednocześnie zapewnia dobrą komunikację między lokalnymi urządzeniami obiektowymi i systemem sterowania. Dzięki nowym switchom zarządzalnym linii Advanced Line Weidmüller zapewnia gwarantowaną przyszłościową infrastrukturę o wysokim poziomie dostępności, niezawodności i przejrzystości. Switche zarządzalne Advanced Line mogą zwiększyć dostępność sieci dzięki mechanizmom redundancji i sterowania, a także oferują szereg opcji diagnostycznych dla zaawansowanych sieci automatyki. Obsługują one typowe protokoły, takie jak STP/RSTP lub SNMP, i mogą być intuicyjnie konfigurowane za pomocą przeglądarki internetowej. Dzięki wariantom modelowym Fast Ethernet, Gigabit i PoE, a także wersjom wyposażonym w 5 do 24 portów switche zapewniają również wysoki poziom uniwersalności. Duże zakresy temperatur oznaczają, że switche mogą być wykorzystywane w trudnych środowiskach, takich jak aplikacje produkcji lub w obiekcie. Linia produktów Advanced Line obejmuje switche od wersji Full Managed dla złożonych aplikacji, takich jak urządzenia z monitorowaniem portów, po switche Lite Managed dla prostych zadań w sieci, które cechuje bardzo wysoka opłacalność.

Wysoki poziom niezawodności pracy dzięki szybkim mechanizmom redundancji

Redundancja pierścieniowa jest standardowo stosowana w dzisiejszych sieciach Industrial Ethernet. Metoda redundancji pierścieniowej zwiększa dostępność sieci automatyki i skraca czas przestojów, optymalizując jednocześnie możliwość konfiguracji i operacyjności w sieci. Switche Weidmüller Advanced Line obsługują połączenie redundancji pierścieniowo-liniowej, co wiąże się z połączeniem wielu switchy Ethernet w sieć liniową. Konfiguracja switcha początkowego i końcowego na zewnętrznych końcach łańcucha włącza te dwa końce do sieci. Korzystając z metody redundancji pierścieniowo-liniowej, administratorzy mogą tworzyć topologie redundantne o dużej uniwersalności w każdym segmencie sieci. W przypadku korzystania ze switchy Weidmüller Advanced Line tworzona jest ścieżka zapasowa, jeśli jeden z segmentów sieci ulegnie awarii, co oznacza, że sieć zostaje przywrócona w ciągu zaledwie 30 ms w konfiguracji obejmującej maksymalnie 250 switchy. Zwiększa to dostępność sieci przy jednoczesnym skróceniu czasu niezwykle kosztownych przestojów.

Switche Advanced Line obsługują typowe protokoły, takie jak STP, RSTP lub SNMP, co sprawia, że są szczególnie łatwe w integracji z różnymi obszarami automatyzacji.Switche Advanced Line obsługują typowe protokoły, takie jak STP, RSTP lub SNMP, co sprawia, że są szczególnie łatwe w integracji z różnymi obszarami automatyki. Switche Advanced Line konfiguruje się przez przeglądarkę internetową przy użyciu prostego i intuicyjnego interfejsu użytkownika. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z bezpośredniego dostępu do wszystkich informacji o statusie i funkcjach operacyjnych switchy w znanym im środowisku oprogramowania.

Weidmüller oferuje również zewnętrzny moduł tworzenia i przywracania kopii zapasowych Backup and Restore, który zapewnia płynne działanie nawet w przypadku błędów. Ten moduł zapewnia kopię zapasową konfiguracji urządzenia, dzięki czemu w razie potrzeby można przeprowadzić ponowną konfigurację bezpośrednio na urządzeniu. Oznacza to, że kopię zapasową konfiguracji można wykonać bez sieci lub komputera. Urządzenie zastępcze można zatem podłączyć bezpośrednio na miejscu.

Warianty modelowe dla protokołów Fast Ethernet, Gigabit i PoE (Power over Ethernet – do zdalnego zasilania urządzeń peryferyjnych) oraz dostępność od 5 do 24 portów zapewniają wysoki poziom uniwersalności, co oznacza, że dla każdej aplikacji istnieje idealne urządzenie. Wszystkie switche Ethernet mają przemysłową metalową obudowę IP30 z wbudowaną podstawą zatrzaskową ułatwiającą montaż na szynie zaciskowej (TS35). Oprócz prostej instalacji switch charakteryzuje się również dużym zakresem temperatur. Switche mogą być używane w środowiskach od -40 do +75°C. Umożliwia to obsługę zarówno w produkcji, jak i w terenie.

Właściwy produkt dla każdej aplikacji

W zależności od konkretnej wersji switche są wyposażone w szereg możliwych do łączenia interfejsów miedzianych lub światłowodowych, co oznacza, że można wykorzystać różne nośniki i obsłużyć duże odległości. Gniazda SFP pomagają zapewnić uniwersalność, zarówno w trybie multi-mode, jak i single-mode, na odległości 500 metrów, a nawet do 20 km. Dzięki modułowemu montażowi portów wystarczy tylko podłączyć wkładkę SFP. W związku z tym w późniejszym czasie możliwa jest również zmiana technologii.

Switche Advanced Line są dostępne w wersji „Full Managed” i „Lite Managed”. Switche Full Managed są szczególnie przystosowane do sieci o złożonych zadaniach i szczególnych wymaganiach dotyczących redundancji, bezpiecznego przesyłu danych lub monitorowania poszczególnych portów. Switche Lite Managed są ekonomiczną alternatywą dla prostych zadań w sieciach o niewielkim zapotrzebowaniu na procesy zarządzane.

Do pobrania