Dokładna regulacja dla niezwykle cienkich folii

Przy swojej szerokości 6 mm przekaźnik półprzewodnikowy TERMOPTO umożliwia dokładne dostosowanie funkcji sterowania technologicznego w procesie walcowania folii światowego lidera rynku, firmy Achenbach Buschhütten.

Dokładna regulacja dla niezwykle cienkich folii

Niezwykle cienkie folie – Aschenbach Buschütten, Niemcy

Niezwykle cienkie folie – Aschenbach Buschütten, Niemcy

Folie aluminiowe i miedziane stosowane w opakowaniach kompozytowych i w produkcji baterii są niezwykle cienkie. Podczas produkcji są one przetwarzane przez walce, które ściskają je do zakresu mikrometrycznego.

Najważniejszym priorytetem w celu osiągnięcia stałej dokładności, zwłaszcza w odniesieniu do płaskości i grubości folii, jest zapewnienie wysokiej precyzji walców. W Achenbach Buschütten GmbH regulowane cylindry ustawiają ciężkie walce o szerokości do 2,20 m w celu uzyskania najwyższej precyzji.

Nasz system pomiaru położenia Magnescale działa z rozdzielczością do 0,5 μm i wykorzystuje napięcie 5 V dla cyfrowych sygnałów sterujących. – Potrzebowaliśmy niezawodnego produktu do ponownego przetwarzania tego sygnału, który konwertuje go na poziom 24 V wykorzystywany przez nasz system automatyzacji OPTIROLL®, wyjaśnia Tim Schuhmacher, inżynier elektryk w Achenbach, mówiąc o wymaganiach tej aplikacji. – Przekaźniki półprzewodnikowe TERMOPTO firmy Weidmüller udowodniły, że są najlepszym możliwym ogniwem.

Niezawodność jest najważniejszym priorytetem

TERMOPTO firmy Weidmüller oferuje kompaktową, elektroniczną alternatywę dla modułów przekaźników elektromechanicznych, która naprawdę sprawdza się, gdy wymagany jest najwyższy stopień niezawodności. Przekaźniki półprzewodnikowe, które dostępne są z różnorodnymi zaciskami, jednocześnie izolują potencjał i kondycjonują sygnał. Pozwala to zaoszczędzić miejsce, zmniejszyć ogólne koszty obsługi i zwiększyć dostępność instalacji.

– Od czasu zaprojektowania walcowni do ostatecznego dostarczenia klientowi mija nawet 15 miesięcy, mówi pan Schuhmacher o czasie realizacji swoich projektów. – Oczywiście po ostatecznym przekazaniu wszystko powinno przebiegać sprawnie, a instalacja powinna jak najszybciej zacząć działać z pełną wydajnością w ramach gwarancji umownych. Nasi klienci mogą oczekiwać kilkudziesięcioletniego okresu eksploatacji naszych walcowni. W związku z tym musimy dopilnować, aby każdy wykorzystany komponent uzyskiwał najwyższe wyniki pod względem trwałości i wydajności.

Długoterminowa niezawodność modułów TERMOPTO wynika przede wszystkim z przełączników półprzewodnikowych, które nie podlegają zużyciu, oraz z rozległych obwodów ochronnych. Ponadto wskaźnik stanu LED zapewnia ciągłe informacje za pośrednictwem odpowiedniego stanu przełączania. Obok wysokiego poziomu niezawodności, z czysto praktycznego punktu widzenia przekonał nas zwarty format przekaźników półprzewodnikowych TERMOPTO, podsumował pan Schuhmacher. – Wąskie moduły doskonale pasują do naszych szaf sterowniczych, dlatego możemy je projektować bez żadnych problemów.


Masz jakieś pytania?

* Pola wymagane