Nowoczesna produkcja tradycyjnego specjału

W kompleksowych liniach do produkcji makaronu, opracowywanych przez firmę Anselmo, system zdalnych I/O u-remote jest podstawowym komponentem rozproszonego systemu automatyzacji

Nowoczesna produkcja tradycyjnego specjału

Nowoczesna produkcja tradycyjnego specjału – Anselmo, Włochy

Nowoczesna produkcja tradycyjnego specjału – Anselmo, Włochy

Mąka z pszenicy durum i woda – te proste składniki pobudzają kreatywność szefów kuchni na całym świecie. Być może jest to spowodowane przede wszystkim różnorodnością kształtów makaronu. Niezależnie od tego, czy jest to spaghetti o idealnej grubości i długości, czy też farfalle, wyglądające jak muszka, każda odmiana makaronu ma swój własny charakter, który sprawia, że idealnie nadaje się do niektórych dań.

Przepis na sukces: wysokiej jakości składniki i zaawansowane technologie

Jako globalny lider w projektowaniu, budowie i instalowaniu maszyn do produkcji makaronu, Anselmo oferuje indywidualne rozwiązania, które obejmują również specjalne systemy pakowania makaronu i systemy magazynowe.

– Oprócz wysokiej jakości surowca, dobra produkcja makaronu zależy przede wszystkim od najnowocześniejszej technologii. Aby umożliwić naszym klientom produkcję doskonałego makaronu, skupiamy się na nowoczesnych procesach produkcji i najwyższych standardach jakości - mówi Valter Clerico z Anselmo.

Mając to na uwadze, niedawno przeprojektowano całą architekturę zakładów produkcyjnych. Począwszy od wejść i wyjść w głównej szafie sterowniczej, która była kiedyś lokalna, firma stawia obecnie na systemy o rozproszonej strukturze. Zdalne wejścia/wyjścia rozproszone na liniach produkcyjnych, umożliwiają jeszcze bardziej elastyczne projektowanie instalacji, a tym samym pozwalają na spełnienie wszystkich wymagań klientów w optymalnym zakresie.

Wybierając zdalny system we/wy odpowiedni dla tego przedsięwzięcia, firma Anselmo miała trzy jasne wymagania: zmniejszenie ilości okablowania, skrócenie czasu instalacji i zmniejszenie ilości potrzebnego miejsca - przypomina Francesco Papa z firmy Weidmüller, który doradza włoskiemu producentowi – Nasz system u-remote umożliwił nam spełnienie tych oczekiwań. Po przeanalizowaniu struktury automatyzacji we współpracy z Anselmo udało nam się opracować rozwiązanie, które od samego początku było szyte na miarę i przekonywujące.

Niezawodne działanie zakładu w każdych warunkach

W zależności od typu zakładu, na liniach produkcyjnych Anselmo wykorzystuje się różne wersji zdalnych I/O u-remote IP20 lub IP68. Wysoką wydajność wymaganą w zakresie komunikacji, zapewniają sprzęgacze magistrali, które są zgodne ze standardem PROFINET-IRT i umożliwiają szybką i precyzyjną synchronizację między urządzeniami we/wy, systemem sterowania i ruchomymi częściami instalacji. Wydajna magistrala zdalnych I/O u-remote umożliwia obsługę 256 cyfrowych we/wy w ciągu 20 mikrosekund. Uzyskany w ten sposób krótki czas reakcji, szybkie działanie i precyzyjne odwzorowanie operacji w zakładzie zapewniają płynne łączenie etapów produkcji.

Ponadto moduły zasilające SIL-3 od Weidmuller zapewniają dodatkowe zalety i umożliwiają konstruktorom łatwe konfigurowanie rozproszonych rozwiązań bezpieczeństwa. Za pomocą standardowego sterownika PLC i standardowych modułów stacji, można wymieniać informacje, a elementy wykonawcze mogą zostać bezpiecznie wyłączone w razie awarii. Dzięki temu, złożone funkcje realizowane są w bardzo prosty i elastyczny sposób.

Kompleksowe rozwiązania dla połączeń przemysłowych

Od początku wiedzieliśmy, że u-remote to wysoce innowacyjne rozwiązanie. Kompaktowa modułowa budowa systemu idealnie wpisuje się w nasze wymagania w zakresie projektowania linii na zakładzie, co pomimo nastawienia na standaryzację zawsze obejmuje również elementy dostosowane dla klientów - mówi Valter Clerico firmy Anselmo.

– Inżynierowie wspracia technicznego z Weidmüller udzielili nam wskazówek na temat tego, jak najlepiej ustawić, skonfigurować i umieścić stacje we/wy dla różnych typów maszyn, które projektujemy. Dzięki temu możemy skupić całą naszą uwagę na konfiguracji sieci.

Anselmo polega na firmie Weidmüller nie tylko w zakresie zdalnego systemu I/O, ale uważa ją za holistycznego partnera w zakresie połączeń przemysłowych, który oferuje wiele rozwiązań począwszy od bezprzerwowych zasilaczy PROtop, po wysoce elastyczne switche/routery komunikacji Ethernet, ograniczniki przepięć lub doskonale dopasowane komponenty do szaf sterowniczych, takie jak złączki szeregowe, jak również kompaktowe obudowy obiektowe IP65 FieldPower wraz z przewodami M8/M12. Połączenia zapewnione dzięki tej gamie rozwiązań pomagają uzyskać najwyższą wydajność liniom produkcyjnym Anselmo oraz umieścić idealny makaron na talerzach całego świata.

Masz jakieś pytania?

* Pola wymagane