Nowoczesna produkcja tradycyjnego specjału

W kompleksowych liniach produkcyjnych opracowywanych przez Anselmo do produkcji makaronu u-remote jest podstawowym komponentem rozproszonego systemu automatyzacji

Nowoczesna produkcja tradycyjnego specjału

Nowoczesna produkcja tradycyjnego specjału – Anselmo, Włochy

Nowoczesna produkcja tradycyjnego specjału – Anselmo, Włochy

Mąka z pszenicy durum i woda – te proste składniki pobudzają kreatywność szefów kuchni na całym świecie. Być może jest to przede wszystkim związane z różnorodnymi kształtami makaronu. Niezależnie od tego, czy jest to spaghetti o idealnej grubości i długości czy też farfalle z zaciśniętym środkiem i dwoma skrzydłami, wyglądający jak muszka, każda odmiana makaronu ma swój własny charakter, który sprawia, że idealnie nadaje się do niektórych dań.

Przepis na sukces: wysokiej jakości składniki i zaawansowane technologie

Jako globalny lider w projektowaniu, budowie i instalowaniu maszyn do produkcji makaronu, Anselmo oferuje rozwiązania pod klucz, które obejmują nawet specjalne systemy pakowania makaronu i systemy magazynowe.

– Oprócz wysokiej jakości surowca, dobra produkcja makaronu zależy przede wszystkim od najnowocześniejszej technologii. Aby umożliwić naszym klientom produkcję doskonałego makaronu, skupiamy się na nowoczesnych procesach produkcji i najwyższych standardach jakości, mówi Valter Clerico z Anselmo, opisując cele włoskich ekspertów ds. automatyzacji.

Mając to na uwadze, niedawno przeprojektowano całą architekturę zakładów produkcyjnych. Począwszy od wejść i wyjść w głównej szafie sterowniczej, która była kiedyś lokalna, Anselmo w przyszłości stawia na systemy o rozproszonej strukturze. Zdalne wejścia/wyjścia rozproszone na liniach produkcyjnych umożliwiają jeszcze bardziej elastyczne projektowanie instalacji, a tym samym pozwalają na spełnienie wszystkich wymagań klientów w optymalnym zakresie.

– Wybierając zdalny system we/wy odpowiedni dla tego przedsięwzięcia, firma Anselmo miała trzy jasne wymagania: zmniejszenie ilości okablowania, skrócenie czasu instalacji i zmniejszenie ilości potrzebnego miejsca, przypomina Francesco Papa z firmy Weidmüller, który doradza włoskiemu producentowi zakładów. – Nasz system u-remote ułatwił nam spełnienie tych oczekiwań. Po przeanalizowaniu struktury automatyzacji we współpracy z Anselmo udało nam się opracować rozwiązanie, które od samego początku było przekonywujące.

Niezawodne działanie zakładu w każdych warunkach

W zależności od typu zakładu na liniach produkcyjnych Anselmo wykorzystuje się od sześciu do dziewięciu stacji u-remote. Wysoką wydajność wymaganą w zakresie komunikacji zapewniają sprzęgacze magistrali, które są zgodne ze standardem PROFINET-IRT i umożliwiają szybką i precyzyjną synchronizację między urządzeniami we/wy, systemem sterowania i ruchomymi częściami instalacji. Wydajna magistrala stacji u-remote umożliwia obsługę 256 cyfrowych we/wy w ciągu 20 mikrosekund. Uzyskany w ten sposób krótki czas reakcji, szybkie działanie i precyzyjne odwzorowanie operacji w instalacji zapewniają płynne łączenie etapów produkcji.

Ponadto moduły doprowadzenia mocy SIL-3 zapewniają dodatkowe zalety i umożliwiają firmie Anselmo łatwe konfigurowanie rozproszonych rozwiązań bezpieczeństwa. Za pomocą standardowego sterownika PLC i standardowych modułów stacji można wymieniać komunikaty, a elementy wykonawcze mogą zostać bezpiecznie wyłączone w razie awarii. W ten sposób złożone funkcje realizowane są w bardzo prosty i elastyczny sposób.

Kompleksowe rozwiązania dla połączeń przemysłowych

– Od samego początku wiedzieliśmy, że u-remote to wysoce innowacyjne rozwiązanie. Kompaktowa modułowa budowa systemu idealnie wpisuje się w nasze wymagania w zakresie projektowania zakładu, co pomimo nastawienia na standaryzację zawsze obejmuje również elementy dostosowane dla klientów, mówi Valter Clerico firmy Anselmo.

– Eksperci firmy Weidmüller udzielili nam doskonałych porad na temat tego, jak najlepiej ustawić, skonfigurować i umieścić stacje we/wy dla różnych typów maszyn, które projektujemy. Dzięki temu możemy skupić całą naszą uwagę na konfiguracji sieci.

Anselmo polega na firmie Weidmüller nie tylko w zakresie zdalnego systemu I/O, ale uważa ją za holistycznego partnera w zakresie połączeń przemysłowych, który oferuje wszystko, począwszy od na przykład zasilaczy awaryjnych bezprzerwowych, po wysoce elastyczne switche komunikacji Ethernet, ograniczniki przepięć lub doskonale dopasowane komponenty do szaf sterowniczych i okablowania obiektowego. Połączenia zapewnione dzięki tej gamie rozwiązań pomagają uzyskać najwyższą wydajność liniom produkcyjnym Anselmo oraz umieścić idealny makaron na talerzach całego świata.

Masz jakieś pytania?

* Pola wymagane