30 lat Weidmüller w Polsce

Trzydzieści lat minęło – w tym czasie Weidmüller stał się jednym z czołowych dostawców przemysłowej techniki łączeniowej i automatyki w kraju. Ze względu na ograniczenia covidowe przełożyliśmy organizację uroczystej gali jubileuszowej, która odbyła się 17.11.2022 w hotelu Holiday In w Józefowie pod Warszawą. W wydarzeniu brali udział klienci, partnerzy, przedstawiciele mediów oraz pracownicy firmy, w sumie ponad sto osób. Władze koncernu Weidmüller reprezentował Executive Board Member and Chief Sales Officer Timo Berger. W trakcie wydarzenia Witold Bereszczyński, Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający Weidmüller Sp. z o.o. podsumował historię rozwoju spółki oraz przedstawił jej aktualną strukturę oraz pozycję rynkową. Timo Berger przybliżył obecnym kierunki rozwoju na najbliższe lata. Wydarzenie prowadził i występował przed gośćmi satyryk Rafał Rutkowski. Bawiliśmy się przy muzyce zespołu „Out of Control”.

Ważnym elementem wydarzenia było wręczenie nagród jubileuszowych za rozwój biznesu. W kategorii firm dystrybucyjnych nagrody otrzymali: P.H. "Alfa Elektro" Sp. z o.o., Grodno S.A. oraz Solar Polska Sp. z o.o.. W kategorii firm przemysłowych nagrody otrzymali: Stadler Polska Sp. z o.o. , Dürr Poland sp. z o.o. i MPL Techma Sp. z o.o. . Nagrodzone zostały również nasze dwie koleżanki Joanna Baka oraz Jola Siporska za ponad 20 letni staż pracy. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom oraz wszystkim naszym klientom, partnerom i pracownikom, którzy przyczynili się do sukcesu jaki odniosła nasza firma na polskim rynku w trakcie tych 30 lat.

Historia firmy

1991 Rejestracja WeidmüllerSp.zo.o. z siedzibą przy ul. Prymasa 1000-lecia w Warszawie

1992 Zmiana nazwy firmy na Klippon Sp. z o.o.; ponowna rejestracja spółki Weidmüller Sp. z o.o.

1994 Połączenie firm Weidmüller Sp.z o.o. i Klippon Sp. z o.o pod nazwą Weidmüller Sp.z o.o.

1998 Zmiana siedziby na ul. Domaniewską 39A w Warszawie

2004 Zmiana siedziby na ul. Golędzinowską 10 w Warszawie

2008 Implementacja systemu SAP R3; wdrożenie procedury dostaw z magazynu centralnego w Detmoldw Niemczech

2010 Zmiana Zarządu Spółki, zmiana struktury organizacji sprzedaży, zmiana siedziby na ul. Ogrodową 58 w Warszawie

2013 Implementacja systemu CRM

2015 Opracowanie i wdrożenie programu regularnych szkoleń dla Klientów

2016 Reorganizacja zespołu Sprzedaży Regionalnej, uruchomienie mobilnej ekspozycji WeidBus

2018 Powołanie dedykowanego zespołu ds. Sprzedaży Dystrybucyjnej

2019 Wprowadzenie usługi Fast Delivery Service – szybka dostawa indywidualnie zaprojektowanych w oprogramowaniu Weidmüller Configurator i automatycznie złożonych listew zaciskowych oraz obudów

2020 Wprowadzenie usługi Connectivy Consulting w zakresie inteligentnych rozwiązań dla prefabrykacji rozdzielnic, z wykorzystaniem takich automatów jak WPC, Rail Laser, Rail Assembler

2021 Uruchomienie programu współpracy partnerskiej HASP w zakresie technologii ATEX & Ex