Nowe centrum logistyczne

Nowe centrum logistyczne

W związku z dynamicznym rozwojem, odpowiadając na potrzeby swoich klientów Grupa Weidmüller otworzyła nowe centrum logistyczne w centralnej części Niemiec. Dzięki niemu optymalizujemy procesy logistyczne, zwłaszcza te służące obsłudze klientów z Europy Środkowej.

Wraz z ukończeniem i otwarciem nowego centrum (WDC) firma Weidmüller zakończyła z sukcesem swój największy, pojedynczy projekt inwestycyjny w dotychczasowej historii. Nowe centrum zlokalizowane jest niedaleko miejscowości Eisenach i ma powierzchnię 72.000 metrów kwadratowych. Nowoczesny kompleks jest w dużej mierze zautomatyzowany i zapewnia kompleksową, cyfrową, jak również elastycznie połączoną w sieć obsługę dostaw. "Wymagania logistyczne przyszłości stają się coraz bardziej złożone i dynamiczne. Dzięki innowacyjnemu projektowi centrum logistycznego już dziś możemy spełnić wiele przyszłych wymagań naszych klientów" - wyjaśnia Volker Bibelhausen, prezes zarządu i dyrektor ds. technologii w Grupie Weidmuller. Dodaje: "W ten sposób oferujemy lepszą obsługę klienta i wyznaczamy kurs na dalszy wzrost, większą elastyczność i bardziej zrównoważony rozwój".

Projektując WDC, Weidmüller połączył najnowocześniejsze technologie logistyczne z elementami infrastruktury budynkowej. Oprócz częściowego zazielenienia dachu zastosowano wydajne systemy fotowoltaiczne i energooszczędne pompy ciepła. W WDC utworzyło centralny punkt przeładunkowy dla produktów wytwarzanych przez Weidmüller w Europie Środkowej. Skrócone drogi transportu i dostaw doprowadzą w przyszłości do znacznych oszczędności CO2. Ponadto na miejscu powstanie ponad 80 nowych miejsc pracy.

W czwartek 4 maja 2023 r. podczas oficjalnego otwarcia, nowe centrum logistyczne zostało zaprezentowane około 200 zaproszonym gościom.