Przemysłowa sieć 5G

Przemysłowa sieć 5G — niezawodna sieć bezprzewodowa

Przemysłowa sieć 5G

Gotowy na niezawodne przemysłowe połączenie bezprzewodowe 5G?

Sieć 5G zapewnia niezawodność, elastyczność i mobilność dla różnych gałęzi przemysłu. Dzięki długiemu zasięgowi przemysłowa sieć 5G może zapewnić łączność w trudno dostępnych miejscach w wymagających otoczeniach przemysłowych. Ponadto żadne technologie radiowe powodujące zakłócenia nie używają tego samego licencjonowanego spektrum, co gwarantuje ekskluzywność przemysłowej sieci 5G. W przypadku celów poruszających się, takich jak automatyczne pojazdy kierowane (AGV), zaletą jest bezproblemowe przekazywanie danych między stacjami bazowymi.

Zalety przemysłowej sieci 5G

Dostępność

Dostępność

Mniej przestojów i rozwiązywania problemów

Bezproblemowe przekazywanie

Bezproblemowe przekazywanie

Bezprzerwowe przełączanie między stacjami bazowymi

Zasięg i pokrycie

Zasięg i pokrycie

Szerokie przestrzenne pokrycie radiowe

Jakość serwisów

Jakość serwisów

Gwarantowane opóźnienia i priorytetowy ruch

Wyłączne wykorzystywanie częstotliwości

Wyłączne wykorzystywanie częstotliwości

Prywatne sieci kampusowe

Podejścia do rozwiązań dla przemysłowej sieci 5G

Sterowanie automatycznymi pojazdami kierowanymi (AGV) bez przerw za pośrednictwem sieci 5G

Przemysłowa sieć 5G zapewnia bezproblemowe przekazywanie danych w przypadku zautomatyzowanych pojazdów sterowanych, umożliwiając bezprzerwowe przełączanie między stacjami bazowymi. Twoja niezawodna alternatywa dla sieci Wi-Fi.

Sieć bezprzewodowa w fabryce

Wyłączne wykorzystywanie częstotliwości przez przemysłową sieć 5G zapewnia gwarantowane latencje i priorytetowy ruch danych dzięki Quality of Services. Przemysłowa technologia 5G zwiększa dostępność w Twoje fabryce, zwiększając produktywność i ograniczając przestoje.

Proste projektowanie i utrzymanie sieci

Przemysłowe 5G oferuje szerokie przestrzenne pokrycie radiowe w Twojej inteligentnej fabryce. Większy zasięg przy mniejszej liczbie stacji bazowych i bardziej wydajny projekt sieci to mniejsze koszty użytkowania. Przemysłowa sieć 5G jest prostsza niż sieć Wi-Fi.

To również może Cię zainteresować:

Dostawcy usług sieciowych

Firma Weidmüller współpracuje z każdym dostawcą przemysłowych sieci 5G, takim jak MECSware. W ten sposób MECSware zapewnia wygodne rozwiązania przeznaczone dla prywatnych sieci 5G.

5G – ACIA

Firma Weidmüller jest założycielem organizacji 5G Alliance for Connected Industries and Automation (5G-ACIA). Ponad 100 partnerów z różnych branż na całym świecie jest reprezentowanych na jednej platformie i wspólnie definiują technologię przemysłowej sieci 5G.

Grupa robocza Wireless Communications for Machines

VDMA Wireless Communications for Machines to platforma sieciowa związana z integracją i aplikacją systemów komunikacji bezprzewodowej w maszynach, zakładach i systemach produkcji. Firma Weidmüller jest założycielem – dowiedz się więcej na temat projektów ukierunkowanych na użytkownika.

Kolejne projekty badawcze związane z przemysłową siecią 5G

Firma Weidmüller jest aktywnym członkiem w wielu projektach badawczych, np. 5G4Automation , 5Guarantee , 5G4Me , 5G4Industry , 5GTango .

Firma Weidmüller jest pionierem w technologii połączeń elektrycznych. W projektach 5G kierujemy się naszą filozofią i pomagamy kształtować przyszłość.

Potencjał Weidmüller w zakresie przetwarzania danych z przemysłową siecią 5G

Skontaktuj się z nami