Zwiększ wydajność systemów fotowoltaicznych

Monitorowanie PV nabiera coraz większego znaczenia. Fotowoltaika stanowi przecież obecnie największy obszar zastosowań związany z zastępowaniem tradycyjnych elektrowni. Jednakże instalacje fotowoltaiczne należy monitorować i konserwować, aby obniżyć zbilansowany koszt uzyskiwanej z nich energii elektrycznej (LCOE). Nasze rozwiązania umożliwiają precyzyjne monitorowanie instalacji fotowoltaicznych – przy niewielkim nakładzie pracy ręcznej związanej z monitorowaniem, serwisowaniem i konserwacją. Dzięki temu zyskujesz pewność, że Twoje inwestycje nie pozostaną bez opieki.

Dzięki naszym rozwiązaniom z zakresu monitorowania PV można wykryć anomalie już na wczesnym etapie, co pozwala poprawić współczynniki LCOE i ROI (zwrotu z inwestycji) Twojej instalacji. Wykorzystaj dostępne zasoby w sposób jak najbardziej efektywny i zaufaj naszym niezawodnym rozwiązaniom do monitorowania PV!

Highlight

System monitorowania stringów fotowoltaicznych

Modułowy systemy monitorowania stringów fotowoltaicznych do maks. 32 stringów

W przypadku instalacji fotowoltaicznych o skali przemysłowej należy stale monitorować parametry elektryczne stringów fotowoltaicznych. Tylko w ten sposób właściciele i operatorzy mogą długoterminowo utrzymać moc i wydajność swoich systemów.

Nasz nowy system monitorowania stringów fotowoltaicznych jest zintegrowany w rozdzielnicach DC instalacji z centralnymi inwerterami. Został zaprojektowany do monitorowania natężenia i napięcia poszczególnych stringów, a także SPD prądu oraz statusu bezpieczników w rozdzielnicy.

Dzięki modułowej konstrukcji system monitorowania PV może monitorować do 32 stringów i mierzyć do 50 A na string. Zasilany przez prąd z instalacji, może komunikować się bezprzewodowo i ma niską emisję ciepła.

  • Wysoce konkurencyjne, modułowe rozwiązanie do monitorowania stringów
  • Jednoczesne monitorowanie do 32 stringów
  • Bezprzewodowa komunikacja za pośrednictwem protokołu LoRaWAN® jako rozwiązanie typu plug&play
  • Monitorowanie od 25 do 50A na string dla modułów z 8 i 12 stringami

Monitorowanie stringów za pomocą Tansclinic xi+

Stały monitoring instalacji fotowoltaicznej

Seria Transclinic xi+ monitoruje w sposób ciągły moc poszczególnych stringów lub ich grup oraz napięcie systemu fotowoltaicznego. Możliwe jest natychmiastowe wykrycie negatywnych czynników obniżających moc wyjściową, co umożliwia szybkie naprawy lub regulację systemu.

Nie trzeba projektować nadwymiarowego systemu tylko po to, aby zapewnić oczekiwaną moc wyjściową. Dobre monitorowanie PV Twojej instalacji gwarantuje wydajną, zoptymalizowaną moc wyjściową bez konieczności przewymiarowania instalacji. Ponad 115 000 systemów sprzedanych na całym świecie w ciągu ostatnich 12 lat świadczy o jakości, długiej żywotności i optymalnym działaniu produktów z serii Transclinic xi+ w różnych środowiskach.

  • Standardowy system monitorowania PV może monitorować poszczególne ciągi z maksymalnie 16 wejściami i maks. Isc 25 A na wejście.
  • Rozwiązanie podwójnego monitorowania ciągów pozwala na monitorowanie dwóch (lub nawet trzech) ciągów za pośrednictwem jednego kanału.
  • Transclinic 16i+ 1k5 H umożliwia pomiar 25 A na wejście nawet w temperaturze 70°C z dokładnością do ±1% (napięcie/prąd).
  • RS485 SPD na pokładzie – specjalna ochrona przeciwprzepięciowa dla interfejsów RS485 jest już zintegrowana

Monitoring warunków

Monitoring warunków

To jest film na YouTube. Klikając ten film, zgadzasz się na Politykę prywatności i Warunki użytkowania Google/YouTube. Użytkownik akceptuje również naszą Politykę prywatności.

Aby zapobiec nadmiernie wysokim temperaturom i umożliwić wczesne wykrywanie i usuwanie oznak zużycia i awarii, monitorowanie stanu wszystkich ważnych parametrów procesu jest istotnym elementem każdego wysokiej jakości rozwiązania do monitorowania stanu. Sterowanie instalacją fotowoltaiczną i osiągnięcie jej optymalnej sprawności jest możliwe tylko wtedy, gdy dysponujesz odpowiednim wglądem w jej działanie oraz zachodzące w niej procesy. Zapoznaj się z naszymi projektami referencyjnymi, aby dowiedzieć się więcej na temat monitorowania stanu jako czynnika powodzenia projektu, a także na temat sposobu, w jaki go wdrażamy.

Najważniejsze produkty

Dzięki naszym rozwiązaniom z zakresu monitorowania systemów fotowoltaicznych zwiększysz wydajność energetyczną swoich instalacji fotowoltaicznych, optymalizując zbilansowany koszt uzyskiwanej energii elektrycznej (LCOE), współczynnik wydajności (PR) oraz zwrot z inwestycji (ROI) Twojego systemu. Ponadto nasze produkty umożliwiają monitorowanie na bieżąco pojedynczych stringów fotowoltaicznych lub ich grup. Pozwala to zminimalizować przestoje i straty energii. Dzięki naszym rozwiązaniom z zakresu monitorowania PV możesz zaoszczędzić na kosztach i zrealizować rozbudowę swoich systemów na dużą skalę.

SCADA

Oprócz przechwytywania danych z samej instalacji, dobry system monitorowania PV obejmuje wizualizację danych, analizy, dalsze przetwarzanie i sterowanie instalacją. Aby móc zaoferować kompletne rozwiązanie, uczyniliśmy nasze produkty kompatybilnymi z produktami wiodących dostawców systemów monitorowania i SCADA oraz rejestratorów danych. Należą do nich Meteocontrol, Solare Datensysteme GmbH, GreenPowerMonitor, PV Hardware oraz Axis. W rezultacie nasze rozwiązania do monitorowania fotowoltaiki są naprawdę wszechstronne. Dzięki naszym rozwiązaniom, możesz mieć nieustannie pod kontrolą wydajność i moc swoich instalacji!

Doskonałe dopasowanie

Aby nasze rozwiązania rzeczywiście mogły stanowić kompletny pakiet, którego potrzebujesz, oferujemy również doskonałe uzupełnienia naszych produktów przeznaczonych do monitorowania PV. To Ty decydujesz, jakich dodatków potrzebuje Twoja instalacja fotowoltaiczna. Na przykład z myślą o pływających systemach fotowoltaicznych oferujemy rozdzielnice fotowoltaiczne DC, które chronią i monitorują stringi DC w odpowiedni sposób nawet w ekstremalnych warunkach. Możesz także połączyć swoje instalacje fotowoltaiczne z naszymi skrzynkami komunikacyjnymi PV, zapewniając w ten sposób komunikację przemysłową w swoich instalacjach. Czegokolwiek potrzebujesz, w naszej ofercie znajdziesz idealne dopełnienie swoich instalacji fotowoltaicznych!

Do pobrania

Chcielibyśmy dostarczyć Ci jak najwięcej informacji na temat naszych produktów, co zapewni bezpieczny montaż i obsługę naszych systemów monitorowania. Dlatego tutaj możesz pobrać przewodniki na temat naszych systemów. Dowiedz się więcej na temat procesów kontroli, montażu i konserwacji. Twoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo Twoich instalacji fotowoltaicznych zawsze stawiamy na pierwszym miejscu! Jeśli masz dodatkowe pytania, na które nie znajdujesz odpowiedzi w naszych dokumentach, prosimy o kontakt.

Konsultacje i pomoc techniczna

Rozwiązania z zakresu wydajnego monitorowania PV to nasza specjalność. Nasze produkty umożliwiają stałą obserwację instalacji fotowoltaicznych oraz jak najszybsze wykrywanie przestojów i usterek. Pomożemy Ci zminimalizować straty energii Twojej farmy fotowoltaicznej celem zoptymalizowania zbilansowanego kosztu uzyskiwanej energii elektrycznej (LCOE), współczynnika wydajności (PR) oraz zwrotu z inwestycji (ROI) Twoich instalacji. Jeśli masz pytania, nasz zespół pomocy technicznej z chęcią Ci pomoże. Z niecierpliwością czekamy, aby pomóc Ci urzeczywistnić Twoje pomysły dzięki wykorzystaniu naszych rozwiązań do monitorowania PV!

Porozmawiajmy o twoich pomysłach

* Pola wymagane