Rodzina stacji ładujących do samochodów elektrycznych AC SMART

Inteligentne rozwiązania ładowania dla indywidualnych wyzwań

Rodzina stacji ładujących do samochodów elektrycznych AC SMART

Ładuj i zmieniaj przyszłość

Nowa rodzina stacji ładujących AC SMART jest gotowa na każdy scenariusz zastosowania w sektorze prywatnym i komercyjnym. Koncepcja ładowania oparta na platformie z wyposażeniem podstawowym w trzech liniach ECO, VALUE i ADVANCED obejmuje najczęstsze zastosowania i może być dostosowana do indywidualnych zastosowań za pomocą standardowych interfejsów i wszechstronnych możliwości konfiguracji.

Poznaj inteligentniejsze rozwiązania ładowania dla indywidualnych wyzwań związanych z elektromobilnością dzięki naszej aplikacji mobilnej AC SMART

Zarejestruj się już teraz! TechSessions: Ładowanie energią słoneczną za pomocą systemów Weidmüller

Dołącz do naszej serii webinariów dla elektryków w lutym 2024 roku!

Ładuj i zmieniaj przyszłość ładowanie nadwyżką energii fotowoltaicznej z myślą o zrównoważonej przyszłości

Dzięki naszym stacjom ładowania AC SMART VALUE i AC SMART ADVANCED ładowanie nadwyżką energii fotowoltaicznej można realizować z łatwością. Niezależnie od tego, czy chodzi o bezpośrednią komunikację między ładowarką naścienną a falownikiem, czy o zastosowanie licznika energii – oferujemy właściwe rozwiązanie. Dzięki naszej aplikacji możesz w każdej chwili z łatwością zarządzać ilością energii, jaką zamierzasz ładować.

Dzięki nowemu finansowaniu oferowanemu przez bank KfW 442 , klienci w Niemczech mogą uzyskać dotację na montaż naściennej stacji ładowania połączonej z systemem fotowoltaicznym oraz stacjonarnym systemem magazynowania energii elektrycznej.

Prosty i szybki montaż.

Przy projektowaniu i realizacji rodziny produktów AC SMART uwzględniono nie tylko życzenia i potrzeby operatorów i użytkowników infrastruktury ładującej, ale także tych, którzy muszą tę infrastrukturę montować i utrzymywać.

Zalety produktów z rodziny AC SMART

 • Konstrukcja przyjazna dla montażu i konserwacji
 • Proste opcje dostępowe do stacji ładowania
 • Większa sprawność w całym cyklu życia
 • Prostszy i szybszy montaż i konserwacja
 • Zminimalizowany potencjał błędów
 • Trwałość i możliwość rozbudowy stacji ładowania

Nagroda German Design Award Special 2023

Nasza seria ładowarek naściennych AC SMART zdobyła nagrodę German Design Award Special 2023. Konstrukcja ułatwiająca instalację i konserwację, łatwy dostęp do stacji ładowania oraz wysoka wydajność przez cały okres eksploatacji, to tylko niektóre z zalet oferowanych przez serię AC SMART.

Idealne rozwiązanie dla każdej aplikacji

Ładuj. I zmieniaj przyszłość.

AC SMART ECO

Intuicyjna – Idealna ładowarka ścienna do ładowania pojazdów elektrycznych w domu.

Inteligentne i bezpieczne rozwiązania do ładowania.

AC SMART VALUE

Bezpieczna - Brak przeciążenia podczas instalowano wielu stacji ładujących dla pojazdów elektrycznych.

inteligentne rozwiązania do ładowania

AC SMART ADVANCED

Wydajność - szybkie ładowanie dzięki inteligentnemu rozdzielaniu mocy.

Dla Twojego domu

Intuicyjna – Idealna ładowarka ścienna do ładowania pojazdów elektrycznych w domu.

AC SMART ECO to wydajny, autonomiczny zestaw ścienny do Twojego domu. Łatwy w obsłudze, bezpieczny i solidny podczas pracy, przystosowany do indywidualnych potrzeb i warunków ramowych.

AC SMART ECO

AC SMART ECO możesz łatwo i skutecznie zintegrować z istniejącymi środowiskami, co pozwala zaoszczędzić na kosztownych renowacjach instalacji elektrycznej budynku. Aby wydajnie ładować pojazd elektryczny, stacja ładująca może być połączona z siecią za pośrednictwem interfejsów z każdym istniejącym układem automatyki budynkowej.

AC SMART ECO
 • Autonomiczna stacja ładująca
 • Maks. moc ładowania od 7,4 do 22 kW
 • Przyłącze zasilania: 1-fazowe 230 V / 32 A, 3-fazowe 400 V / 16 A lub 32 A
 • Złącze męskie typu 2 lub dołączony 5-metrowy kabel do ładowania typu 2
 • Status i konfiguracja według aplikacji i wbudowany system serwera sieci web

Do domów wielorodzinnych

Bezpieczna - Brak przeciążenia podczas instalowano wielu stacji ładujących dla pojazdów elektrycznych.

Stacja ładująca AC SMART VALUE jest idealnym rozwiązaniem do ładowania pojazdów elektrycznych dla prywatnych budynków wielorodzinnych lub nieruchomości z kilkoma miejscami parkingowymi. W celu stałej alokacji poszczególnych punktów ładowania lub zapobieżenia nieautoryzowanemu dostępowi można aktywować uwierzytelnianie użytkownika za pomocą RFID/NFC lub aplikacji mobilnej.

AC SMART VALUE

Wbudowane zarządzanie obciążeniami wtórnymi statycznie zapobiega przeciążeniu istniejącej instalacji elektrycznej i efektywnie rozdziela dostępne zasoby na wszystkie podłączone stacje ładujące pojazdów elektrycznych. Dzięki zintegrowanemu systemowi pomiaru zużycia energii można rejestrować dane dotyczące zużycia energii, a w razie potrzeby przesyłać je i przetwarzać za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub sieci. Możliwa jest również integracja z istniejącym już układem automatyki budynkowej w celu realizacji dwukierunkowego sterowanie ładowaniem opartego na sieciach.

AC SMART VALUE
 • Funkcje przełącznika do podłączenia kilku stacji ładujących w linii
 • Maks. moc ładowania od 11 do 22 kW
 • Przyłącze zasilania: 3-fazowe 400 V / 16 A lub 32 A
 • Złącze męskie typu 2 lub dołączony 5-metrowy kabel do ładowania typu 2
 • Uwierzytelnianie RFID
 • Przekazywanie danych zgodnie z normą OCPP 1.6 (J)

Dla Twojej firmy

Wydajność – szybkie ładowanie pojazdów elektrycznych dzięki inteligentnemu rozdzielaniu mocy.

Z myślą o potrzebach firm, osób prowadzących działalność gospodarczą lub gmin w środowisku półpublicznym, stacja ładująca dla pojazdów elektrycznych AC SMART ADVANCED posiada wszystkie cechy techniczne i funkcjonalne do profesjonalnego, komercyjnego stosowania w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych

AC SMART ADVANCED

Właściwości te obejmują bezpieczne i wygodne sterowanie dostępem poprzez RFID/NFC, aplikację mobilną lub linię elektroenergetyczną bezpośrednio z samochodem. Ponadto, rejestracja danych ładowania zgodna z MID i bezpieczna komunikacja back-end za pośrednictwem OCPP 1.6 przy użyciu Ethernet- lub mobilnej transmisji danych radiowych. Wbudowany, dynamicznie rozwijające się zarządzanie obciążeniami wtórnymi zapewniające efektywne i ekonomiczne wykorzystanie istniejącej instalacji elektrycznej, nawet z kilkoma stacjami ściennymi. Pozwala to na przykład na efektywne kosztowo wykorzystanie energii fotowoltaicznej wytwarzanej na dachu budynku.

AC SMART ADVANCED
 • Zintegrowane dynamiczne zarządzanie obciążeniem/ładowaniem
 • Maks. moc ładowania od 11 do 22 kW
 • Przyłącze zasilania: 3-fazowe 400 V / 16 A lub 32 A
 • Złącze męskie typu 2 lub dołączony 5-metrowy kabel do ładowania typu 2
 • Mobilny modem komunikacyjny (4G/LTE) z dożywotnią kartą SIM
 • Przekazywanie danych zgodnie z normą OCPP 1.6 (J)

Porównanie wszystkich wariantów

Porównaj nasze trzy warianty ECO, VALUE i ADVANCED rodziny AC SMART i dowiedz się, która stacja ładowania od Weidmüller najlepiej nadaje się do ładowania Twojego samochodu z napędem elektrycznym. Dzięki znormalizowanym interfejsom i wszechstronnym opcjom konfiguracji można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Nie masz pewności, który z wariantów najbardziej Ci odpowiada? Więc skontaktuj się z nami!

 ECOVALUEADVANCED
Maks. moc ładowania
7,4 kW (1 faza)
Maks. moc ładowania
11 kW (3 fazy)
Maks. moc ładowania
22 kW (3 fazy)
Dołączony kabel ładowania EV o długości 5 m z
wtyczką typu 2
Gniazdo wyjściowe typu 2 z wbudowaną przesłoną
Wykrywanie prądów resztkowych DC
Regulowany maks. prąd ładowania
Wejścia/wyjścia cyfrowe
Komunikacja szeregowa (RS485/Modbus-RTU)
Komunikacja Ethernet (Modbus-TCP)
Złącze WLAN
Aplikacja mobilna
Przekazywanie danych zgodnie z normą OCPP 1.6 (J)
Kontrola dostępu za pomocą RFID
Zintegrowane zarządzanie obciążeniem/ładowaniem (statycznie)
Zintegrowane zarządzanie obciążeniem/ładowaniem (dynamicznie)
Licznik energii zgodny z MID
Modem mobilny z wbudowaną zryczałtowaną kartą SIM* (LTE)
Komunikacja Powerline z EV (AutoCharge)

*1 GB odpowiednio przez 10 lat

Montaż i instalacja

W poniższym filmie pokazujemy, jak szybko i łatwo zainstalować naścienną stację ładowania z rodziny AC SMART, aby efektywnie ładować pojazd elektryczny.

Krótki i zwięzły opis

Krótki i zwięzły opis

To jest film na YouTube. Klikając ten film, zgadzasz się na Politykę prywatności i Warunki użytkowania Google/YouTube. Użytkownik akceptuje również naszą Politykę prywatności.

Instrukcja montażu i instalacji rodziny stacji ładujących do samochodów elektrycznych AC SMART na przykładzie wariantu z gniazdem w linii VALUE oraz dodatkowo z wariantem z wtyczką w linii ADVANCED.

AC SMART — Ładowanie nadwyżką energii fotowoltaicznej

Ładowanie własną energią słoneczną

Czy chcesz ładować swój samochód elektryczny za pomocą własnej energii fotowoltaicznej lub zaoferować swoim pracownikom w pełni zrównoważoną opcję ładowania? Nasze stacje AC SMART VALUE i ADVANCED umożliwiają ładowanie nadwyżką energii elektrycznej pochodzącej z systemu fotowoltaicznego. Podłączenie bezpośrednio do falownika lub do oddzielnego licznika energii nie ma wpływu na energię zgromadzoną w akumulatorze.

AC SMART — Integracja z zapleczem

Cyfrowa sieć infrastruktury ładowania

Niezależnie od tego, czy chodzi o elektryfikację floty, czy o ocenę danych dotyczących ładowania. Nasze stacje AC SMART VALUE i ADVANCED można zintegrować z szeroką gamą systemów zaplecza za pośrednictwem istniejących interfejsów Modbus i OCPP (OCPP 1.6 J). Po zintegrowaniu rozliczanie, wizualizacja i zarządzanie procesami ładowania, a także aktualizacja całych parków ładowania, mogą być realizowane centralnie za pośrednictwem jednego systemu.

Zarządzanie obciążeniem z funkcją SMARTcharge

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak niezbędna infrastruktura do ładowania w prywatnych budynkach, apartamentowcach i firmach stanowi poważne wyzwanie dla połączeń w sieci. Aby uniknąć wysokich obciążeń szczytowych podczas ładowania kilku pojazdów jednocześnie, a także kosztownych przerw w dostawie prądu, opracowaliśmy technologię SMARTcharge.

Aplikacja mobilna AC SMART

Inteligentniejszy sposób ładowania.

Dzięki aplikacji mobilnej dla stacji ładujących AC SMART można w prosty i bezpieczny sposób korzystać ze wszystkich funkcji rozwiązania do ładowania. Po podłączeniu można sprawdzić stan stacji ładującej, procesy rozpoczęcia i zatrzymywania ładowania pojazdów elektrycznych, w razie potrzeby ustawić osobny prąd ładowania i dokonać kolejnych konfiguracji stacji.

Nasza aplikacja jest dostępna bezpłatnie po zakupie stacji ładującej z rodziny AC SMART.

Pobierz i uruchom aplikację

Usługi i pliki do pobrania

Odkryj więcej informacji o naszych naściennych stacjach ładowania, kablach ładowania i podstawowych komponentach bezpośrednio do pobrania!

Serwis wsparcia dla e-mobilności

Skorzystaj z naszej kompleksowej oferty wsparcia dla stacji ładowania Weidmüller EV. Jeśli potrzebujesz pomocy przy korzystaniu ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych od Weidmüller: AC SMART, AC HOME lub AC BUSINESS, znajdziesz tutaj wszystkie potrzebne informacje, zarówno samouczki wideo, pliki do pobrania, instrukcje, jak i uzyskasz pomoc za pośrednictwem naszego czatu.

Doskonałe uzupełnienia

W naszym asortymencie produktów znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do bezpiecznego naładowania samochodu elektrycznego. Poszczególne moduły i produkty z naszej oferty wzajemnie się uzupełniają, zapewniając efektywne, całościowe rozwiązanie. Z nami znajdziesz swój przewód do ładowania AC z ergonomicznym uchwytem, który zapewnia komfort ładowania najwyższej jakości, a także nasze stacje ładowania – stacje ścienne wallbox z rodziny AC SMARTktóre można dostosować do poszczególnych aplikacji za pomocą standardowych interfejsów i wszechstronnych opcji konfiguracji. Nie chcesz tylko korzystać ze stacji ładowania, ale zamierzasz je też połączyć w sieć i unikać szczytowych obciążeń? W takim razie nasze rozwiązanie do zarządzania obciążeniem SMARTcharge jest dla Ciebie odpowiednie. Nasze inteligentne rozwiązania ładowania dla różnych wyzwań!

Skontaktuj się z nami

Dr.-Ing. Oliver Köster