Eisenmann AG – rozdzielacz zasilania dla generatorów wysokiego napięcia

Zdecentralizowane zasilanie i sterowanie silników ze specjalnym panelem sterowania FieldPower®

Eisenmann AG – rozdzielacz zasilania dla generatorów wysokiego napięcia
null

System separacji nadmiaru farby E-Scrub firmy Eisenmann przoduje w dziedzinie ochrony środowiska i oszczędzania zasobów. Wyróżnia się dzięki niskiemu ciśnieniu różnicowemu w układzie przepływu powietrza. W przypadku E-Scrub poziom emisji pyłów, strat lakieru i zużycia wody jest znacznie niższy niż w przypadku porównywalnych systemów. Te pozytywne cechy są możliwe dzięki elektrostatycznemu filtrowi E-Scrub.

Do rozdzielania zasilania firma Eisenmann wykorzystuje magistralę zasilającą FieldPower® Weidmüller. Decydującymi elementami w tym przypadku była modułowa konstrukcja i pozbawiona błędów instalacja magistrali zasilającej.

Doceniamy wysoki poziom niezawodności magistrali zasilającej FieldPower®, ponieważ przewody nie wymagają cięcia.

Martin Rügner, Eisenmann AG

null

Wymóg

Klienci doceniają E-Scrub firmy Eisenmann, ponieważ system separacji nadmiaru farby jest przyjazny dla środowiska i oszczędza zasoby. W porównaniu z systemami konwencjonalnymi energooszczędny system E-Scrub wymaga bardzo niskiego ciśnienia różnicowego w układzie przepływu powietrza. Zużycie wody, emisje pyłów i straty materiału są znacznie niższe niż w przypadku innych systemów. Podstawą wyjątkowych cech systemu E-Scrub jest filtr elektrostatyczny. Wymagane rozdzielanie zasilania filtra elektrostatycznego musi być szybkie w montażu i montaż musi być bezbłędny oraz skoordynowany z modułową konstrukcją systemu separacyjnego.

Rozwiązanie

Generatory wysokiego napięcia są zasilane napięciem 400 V lub 480 V za pośrednictwem linii wtykowych na systemie magistrali zasilającej FieldPower® firmy Weidmüller. Solidne złącza wtykowe zapewniają wygodną konserwację. Na cele aplikacji każdy wagon wymaga integracji czterech serwosilników i trzech przetworników z siecią komunikacyjną za pośrednictwem protokołu Ethernet/IP. Zastosowano również różne czujniki i zawory. One również wymagają centralnego sterowania.

Korzyści dla klientów

Można uniknąć potencjalnych problemów i zapewnić dużą niezawodność działania, czemu sprzyja pozostawienie przewodów 400 V lub 480 V bez nacinania. Ponadto szybki i pozbawiony błędów montaż możliwy jest dzięki modułowi rozdzielania FieldPower®.

Eisenmann AG

Eisenmann AG

Eisenmann jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań przemysłowych w zakresie wykańczania powierzchni, automatyzacji przepływu materiałów, inżynierii środowiskowej i technologii obróbki termicznej. Firma opracowuje i tworzy niestandardowe zakłady produkcyjne, montażowe i logistyczne, które charakteryzują się wysoką elastycznością, energooszczędnością i oszczędnością zasobów. Rodzinne przedsiębiorstwo ma siedzibę w południowych Niemczech i od ponad 60 lat doradza klientom na całym świecie. Obecnie Eisenmann zatrudnia około 3 700 osób na całym świecie i ma swoje placówki w Europie, obu Amerykach i krajach BRIC. W 2012 r. przedsiębiorstwo Eisenmann wygenerowało roczne przychody w wysokości 640 mln EUR.