Bezpieczna sygnalizacja w trudnych warunkach

Gooiland Elektro wykorzystuje system zdalnych I/O u-remote w swoich systemach HVAC na statkach.

Bezpieczna sygnalizacja w trudnych warunkach

Bezpieczna sygnalizacja w trudnych warunkach

Bezpieczna sygnalizacja w trudnych warunkach

Systemy HVAC (grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne) coraz częściej wykorzystują liczne sygnały. Klimatyzacja na pokładzie jest ważna dla bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia personelu i pasażerów. Aby zagwarantować, że wszystkie sygnały są bezpiecznie odbierane, przetwarzane i przesyłane, firma Gooiland Elektro z Hilversum w Holandii wykorzystuje nasz system zdalnych I/O u-remote.

Firma ta projektuje, produkuje i montuje systemy HVAC w wielu różnych aplikacjach:

  • nowo budowane i nowo wyposażane statki,
  • aplikacje morskie – okręty,
  • jachty prywatne,
  • aplikacje dla przemysłu naftowego i gazowego,
  • aplikacje energetyki wiatrowej.

Dla Gooiland Elektros w wyborze zdalnego systemu we/wy ważne są kluczowe cechy, takie jak niezawodność i konstrukcja eliminująca pojedyncze punkty podatności na awarię (SPOF). Umożliwiamy łatwe testowanie bez potrzeby instalowania oprogramowania dzięki zintegrowanemu serwerowi WWW u-remote.

Możliwość zbudowania redundantnego sterowania za pomocą dwóch sterowników PLC i redundantnego pierścienia Ethernet.

Wykorzystanie uniwersalnych komponentów prowadzi do zmniejszenia liczby części zamiennych, a zdalna pomoc techniczna znacznie ułatwia włączanie do eksploatacji i serwisowanie.

Od jachtów po statki śródlądowe

Jednym z przykładów jest nowo wyposażana łódź rejsowa „M/V American Duchess”

Niemal 100-metrowa jednostka American Duchess jest pierwszym wyposażonym w kabiny apartamentowe statkiem z napędem kołowym pływającym po amerykańskich rzekach. Wodowany w sierpniu 2017 r. statek będzie pływał po rzece Missisipi między Nowym Orleanem a stanem Minnesota.

System składa się z centralnego redundantnego sterowania PLC i stacji SCADA, systemów we/wy u-remote i tablic rozdzielczych, z których każda obejmuje sterowanie poprzez interfejs HMI.

Każda centrala wentylacyjna obejmuje szereg pomiarów temperatury, przetworników ciśnienia, cyfrowych wejść alarmowych i wyjść sterujących. Istotną częścią układu jest również sterowanie wentylatora wyciągowego, sterowanie temperatury w strefach i alarmy. Dzięki 2 portom sieciowym, u-remote może również obsługiwać redundancję, co umożliwia zwiększenie bezpieczeństwa w sieci.

Masz jakieś pytania?

* Pola wymagane