Motoryzacja i robotyka

Digitalizacja i elastyczność produkcji pojazdów w całym strumieniu wartości

Motoryzacja i robotyka

Przyszłościowe rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego

Produkcja pojazdów przyszłości opiera się na podstawach digitalizacji, elastyczności i trwałości. Wszystkie procesy są dobrze zsieciowane, bezpieczne, zgodnie z koncepcją Inteligentnej Fabryki w ramach Przemysłu 4.0. Najważniejszym elementem w produkcji jest człowiek, który jest wszechstronnie wspierany przez wózki samojezdne AGV, innowacyjne technologie identyfikacji (RFID) oraz roboty współpracujące (coboty). Sztuczna inteligencja (AI), analiza Big Data i konserwacja predykcyjna zapewniają wysoką przejrzystość w projektowaniu, sterowaniu i kontroli jakości. Istniejące zakłady, tzw. obiekty brownfield, muszą być przygotowane na Internet Rzeczy. Nowe zakłady, tak zwane greenfield, będą od razu w pełni planowane i symulowane cyfrowo.

Jesteśmy niezawodnym partnerem branży motoryzacyjnej i robotyki, dlatego możemy zaoferować klientom:

Najwyższa jakość

Najwyższa jakość

Przywiązujemy dużą wagę do najwyższej jakości w rozwoju naszego portfolio.

Globalne możliwości

Globalne możliwości

Nasze globalne nastawienie jest doskonale dostosowane do wymagań i projektów biznesowych naszych klientów

Wymogi rynkowe w centrum uwagi

Wymogi rynkowe w centrum uwagi

Nasza inteligentna oferta daje zrównoważone korzyści w kontekście Przemysłu 4.0

Potwierdzone osiągnięcia

Potwierdzone osiągnięcia

Dzięki latom doświadczeń w dziedzinie OEM jesteśmy doświadczonym i niezawodnym partnerem dla naszych klientów.

Badania i rozwój

Badania i rozwój

Jako firma zorientowana na przyszłość, zajmujemy się między innymi rozwiązaniami dla zwiększania elastyczności w produkcji czy eMobilności

Sieć komórkowa 5G koncentruje się w dużym stopniu na komunikacji między maszynami a IoT. Jest to zasadnicza różnica w stosunku do poprzednich generacji radiowych. Można wyobrazić sobie liczne zastosowania i aplikacje w produkcji przemysłowej. Dotyczy to w szczególności inżynierii motoryzacyjnej, gdzie największa możliwa elastyczność i zachowanie w czasie rzeczywistym mają ogromne znaczenie.

Elmar Zimmerling, Global Segment Manager ds. motoryzacji i robotyki

Stawiamy czoła wyzwaniom rynkowym dzięki innowacjom i pasji

Zwiększenie elastyczności produkcji

W przyszłości złącza same w sobie będą inteligentne. Prowadzone są badania nad nowymi technologiami łączeniowymi i technikami integracji w celu wprowadzenia inteligentnych złączy dla czujników i elementów wykonawczych. Stanowi to przyszły fundament dla wdrożenia Przemysłu 4.0 i stworzenia systemów cyberfizycznych.

Digitalizacja w automatyzacji

Cyfryzacja nadal odgrywa podstawową rolę fundamentu przyszłego rozwoju automatyzacji. Jako członek grupy 5G-ACIA, odgrywamy główną rolę w określaniu i rozwijaniu przyszłych potrzeb i standardów przemysłowych, przypadków użycia i powiązanych komponentów sprzętowych. Stoją za tym nowe cyfrowe modele biznesowe, współpraca człowiek-maszyna oraz technologie AI.

Zrównoważony rozwój i e-mobilność

Samochody elektryczne muszą być holistycznie przystosowane do zrównoważonego rozwoju – począwszy od produkcji, przez całkowite zapotrzebowanie na energię w złożonym łańcuchu dostaw i logistyki, po ostateczny montaż wszystkich części w fabryce. Najważniejsze wyzwania to zarządzanie zasilaniem, technologia baterii i systemy ładowania. Sama bateria wymaga znaczącej części energii do produkcji i niesie ze sobą poważne konsekwencje dla nadwoziowni oraz różnorodności materiałowej w produkcji.

Pojazdy autonomiczne

Pojazdy autonomiczne staną się w przyszłości ruchomymi biurami i salonami. Doświadczenie użytkownika pojazdu nie będzie już koncentrować się na prowadzeniu, ale na doświadczaniu przestrzeni i wykorzystywaniu przestrzeni. Jednakże, szczególnie wnętrze samochodów będzie projektowane zupełnie inaczej niż obecnie. Wymaga to od dostawców nowych produktów, zastosowań i nowych maszyn.

Dostosuj swoją produkcję do przemysłowego Internetu Rzeczy

Digitalizacja w środowisku przemysłowym jest często związana z Przemysłem 4.0

Przechwytywanie, łączenie i analizowanie cennych danych z różnych źródeł jest zadaniem złożonym, chyba że klient ma wyłącznie najnowsze maszyny i systemy („greenfield”) oparte na standardzie komunikacji OPC-UA Przemysłu 4.0. Ale rzeczywistość wygląda mimo wszystko inaczej. W środowisku heterogenicznych maszyn („brownfield”) o różnych latach budowy i różnych standardach komunikacji, trzeba wprowadzać możliwości przemysłowego IoT w różnych miejscach. Właśnie w tym zakresie Weidmüller zapewnia dostosowane do potrzeb wsparcie dla przemysłowego IoT.

  • Połączenie maszyny z chmurą
  • Monitorowanie energii [jako usługa cyfrowa]
  • Konserwacja predykcyjna
  • Monitorowanie jakości
  • Optymalizacja maszyn w terenie
  • Dostęp zdalny

Produkty i rozwiązania dla automatyzacji i robotyki

Zarządzanie energią

Znacząco zwiększył się zasadniczy wymóg zrównoważonej produkcji w fabrykach pojazdów – świadomość zrównoważonego rozwoju. Rozwiązania Weidmüller EM umożliwiają stopniowy proces ulepszania w zakładach produkcyjnych w celu nieustannego zmniejszania zużycia energii, a tym samym jej kosztów.

Rozwiązania techniki łączeniowej

Niezawodne połączenia, nawet w ekstremalnych warunkach w produkcji wspomaganej przez roboty, standard stosowany od wielu lat w produkcji samochodów. Jesteśmy specjalistami w zakresie niezawodnych i sprawdzonych rozwiązań łączenia elektrycznego i okablowania różnych robotów i ich narzędzi.

Zarządzanie zasilaniem

Zasilaniu poświęca się zazwyczaj mniejszą uwagę w porównaniu z innymi funkcjami zakładu. Ale jeśli zasilanie 24V DC zawiedzie, ważne części lub cała produkcja mogą się zatrzymać. Wyjątkowa koncepcja Smart Grid 24V DC firmy Weidmüller opiera się na inteligentnych zasilaczach w połączeniu z inteligentnym elektronicznym monitorowaniem obciążenia.

Analityka Przemysłowa

Obecnie zrozumienie danych dotyczących maszyn i produkcji jest kluczowym czynnikiem powodzenia w każdym sektorze. Analityka przemysłowa wspiera operatorów maszyn i techników serwisowych poprzez wykorzystanie proaktywnych powiadomień opartych na analizie danych maszyn w czasie rzeczywistym.

Ultrawydajne rozdzielanie zasilania

Wzrost energooszczędności, nieprzewidywalność zasilania energią oraz globalnie zmieniająca się jakości energii to wyzwania, którym fabryki muszą stawić czoła w najbliższej przyszłości. W dzisiejszym otoczeniu przemysłowym trójfazowe zasilanie AC 400 V jest normą. W tym przypadku zawsze konieczne jest przekształcenie energii elektrycznej z napięcia zmiennego na stałe. Dzisiejsze energooszczędne napędy elektryczne o zmiennej prędkości oraz serwoinwertery częstotliwości: roboty, kinematyka CNC, przenośniki, stoły indeksacyjne itp. – mają już wbudowany wewnętrzny obwód pośredni DC. Będąc częścią konsorcjum dobrze znanych przedsiębiorstw, zajmujemy się opracowywaniem przypadków rzeczywistego wykorzystania scenariuszy dla DC w przemyśle.

Bezkontaktowe przesyłanie energii do 240 W

Bezkontaktowe przesyłanie energii do 240 W

To jest film na YouTube. Klikając ten film, zgadzasz się na Politykę prywatności i Warunki użytkowania Google/YouTube. Użytkownik akceptuje również naszą Politykę prywatności.

Spalone, wygięte lub brudne styki są często przyczyną czasochłonnych i kosztownych awarii produkcji. Często znaleźć je można w technologiach produkcji dla motoryzacji, np. w robotach przemysłowych, które często zmieniają narzędzia. Weidmüller FreeCon Contactless to innowacyjny element Przemysłu 4.0 – elastyczny i niewymagający konserwacji.

Aktualności o motoryzacji i robotyce

Do pobrania