Analityka przemysłowa

Analiza, wyświetlenie, przewidywanie – za pomocą narzędzia do analityki przemysłowej

Analityka przemysłowa

Zoptymalizuj dostępność instalacji, jakość produktu, serwis i konserwację

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić monitoring warunków, zwiększyć dostępność zakładu czy zapewnić jakość produktów, możesz osiągnąć te cele dzięki inteligentnym usługom opartym na danych. Metody i narzędzia uczenia maszynowego (ML) umożliwiają zapewnienie wcześniej niewykorzystanego dostępu do danych maszyn przemysłowych, zidentyfikowanie nieznanych korelacji, a tym samym stworzenie konkretnej wartości dodanej. Aby wdrożenie takich usług było efektywne i opłacalne, przedstawiamy rozwiązania od pozyskiwania danych IoT z maszyny do samoobsługi ML bez udziału specjalistów z zakresu nauk o danych. Wykorzystaj potencjał danych.

Aplikacje dla analityki przemysłowej

Monitoring warunków jako podstawa

Dla wydajnego nadzorowania maszyn i procesu

Każde nieplanowane zatrzymanie produkcji, nawet w przypadku poszczególnych urządzeń, powoduje zwiększenie nakładów pracy, wzrost kosztów i obniżenie wydajności. Oparty na danych, ciągły i możliwie wydajny monitoring to podstawa najwyższej dostępności maszyn i instalacji.

Zwiększ dostępność systemu

W ten sposób monitoring warunków prowadzi do konkretnych korzyści

W oparciu o ciągły monitoring warunków powstają różne przypadki użycia, które przyczyniają się do osiągnięcia maksymalnej dostępności zakładów. Możesz utrzymywać stały nadzór nad stanem maszyny i systemu, rozpoznawać błędy lub anomalie na wczesnym etapie i inicjować niezbędne pomiary przed wystąpieniem awarii.

Zapewnij jakość produktów

Wyprowadź oznaki jakości produktu z danych procesu

Na podstawie danych procesowych i ich oceny z wykorzystaniem technologii ML można w wielu wypadkach wyciągnąć wnioski dotyczące jakości wytwarzanych produktów. W oparciu o wybrane parametry procesów można rozpoznać wzorce oparte na technologii ML, które można przypisać do konkretnych stanów procesów.

Optymalizacja serwisu i konserwacji

Od monitoring warunków do konserwacji predykcyjnej

Monitoring warunków bezpośrednio przekłada się na możliwość optymalizacji obsługi i konserwacji maszyn i zakładów. W przyszłości serwis i konserwacja nie będą miały charakteru prewencyjnego lub reaktywnego – będą oparte na warunkach i predykcyjne. Na tej podstawie będzie można opracować nowe modele biznesowe.

Nasza oferta

Wykorzystaj nasze doświadczenie w dziedzinie analityki przemysłowej jako akcelerator dla swoich planów. Jesteśmy partnerem stojącym po Twojej stronie, z dogłębną wiedzą zespołu IoT i analityki, naszym doświadczeniem z zastosowań przemysłowych, jak również z różnych projektów klientów. Od doradztwa naukowego w zakresie danych i niestandardowych rozwiązań analitycznych po samoobsługową automatykę przemysłową Industrial AutoML opartą na uczeniu maszynowym.

Korzystaj z modeli uczenia maszynowego bez potrzeby posiadania umiejętności z zakresu nauki o danych

Korzystaj z modeli uczenia maszynowego bez potrzeby posiadania umiejętności z zakresu nauki o danych

To jest film na YouTube. Klikając ten film, zgadzasz się na Politykę prywatności i Warunki użytkowania Google/YouTube. Użytkownik akceptuje również naszą Politykę prywatności.

Obejrzyj naszą 2-minutową animację zawierającą zwięzłą prezentację rozwiązania Weidmüller Industrial AutoML, pokazującą jego najważniejsze zalety i wyjaśnienie działania.

Nasze rozwiązań analityki przemysłowej w użyciu

Zadowoleni klienci z konkretnymi rozwiązaniami są najlepszymi referencjami. Zapewniamy 35 lat doświadczenia w dziedzinie oprogramowań przemysłowych. Razem ciągle rozwijamy innowacyjne, niezawodne i użyteczne rozwiązania, odpowiadające indywidualnym potrzebom. Jedno z tych rozwiązań koncentruje się na analizie przemysłowej i aplikacjach opartych na uczeniu maszynowym.

Dzięki kompetencjom technicznym i metodologicznym, dobrej współpracy i zaangażowaniu w potwierdzanie koncepcji, mogliśmy szybko i łatwo zidentyfikować potencjał wykorzystania istniejących danych. Już na podstawie pierwszych ocen udało nam się wprowadzić ulepszenia w naszym procesie.

Daniel Hanebrink, Inżynieria Przemysłowa, Miele & Cie. KG

Doskonałe uzupełnienia

Aby zapewnić całościowe rozwiązania w zastosowaniach przemysłowych, potrzebna jest odpowiednia interakcja ze sprzętem, oprogramowaniem i usługami. Obejmuje to m.in. obszerny portfel produktów IIoT i odpowiednie doświadczenia w dziedzinie opracowywania aplikacji oprogramowania. Zgodnie z naszym celem jako „partnera zapewniającego przejście od danych do wartości”, oferujemy Państwu doskonałe formy uzupełnienia.