Power-to-X

Aktywuj potencjał nowej energii

Power-to-X

Nasza wiedza specjalistyczna na temat nowej generacji rozwiązań generowania elektryczności

Nasza wiedza specjalistyczna na temat nowej generacji rozwiązań generowania elektryczności

Wykorzystanie paliw kopalnych będzie musiało się zakończyć, aby ochronić nasze środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń. W związku z naszym szerokim doświadczeniem w zakresie połączeń elektrycznych dla tradycyjnej techniki procesowej, zabezpieczeń i sterowania instalacji w połączeniu z silnym zaangażowaniem w przemysł fotowoltaiczny i wiatrowy, jesteśmy idealnym partnerem do wspierania tej zmiany już teraz oraz w przyszłości.

Wykorzystując naszą wiedzę w zakresie produktów, systemów i rozwiązań oraz pionierskiego ducha, pragniemy umożliwić naszym klientom łatwe wdrożenie technologii przemysłowego IOT – czy to w aplikacjach Power-to-Hydrogen, Power-to-Heat bądź Power-to-X.

Perspektywa nowej energii dla Niemiec

100 %

Minimalne ograniczenie emisji całkowitych

W zakresie celów klimatycznych na rok 2030

1 TWh

Spodziewane zapotrzebowanie na elektryczność

W 2030 roku

1 %

Minimalny udział energii odnawialnej w elektryczności

W zakresie celów klimatycznych na rok 2030

0 MW

Wymagany roczny wzrost energii z wiatru

Aby osiągnąć cele klimatyczne dla roku 2030

Źródło: Federalne Ministerstwo Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego 2019; Energiewirtschaftliches Institut an der Universität zu Köln gGmbH (EWI)/Handelsblatt 2020

Koncepcja P2X

Power-to-X obejmuje przekształcanie energii odnawialnej w wodór oraz oparte na wodorze paliwa syntetyczne i materiały bazowe. W połączeniu z inteligentnymi sieciami energetycznymi umożliwia to wykorzystanie energii odnawialnej, takiej jak energia słoneczna i wiatrowa, nawet w chwili, gdy nie są one dostępne. Ponadto technologia ta może być również wykorzystana w takich sektorach transportu, jak lotnictwo czy żegluga dalekomorska, w których nie spodziewa się możliwości bezpośredniego wykorzystania elektryczności w przyszłości.

Technologia Power-to-X jest zatem postrzegana jako kluczowa na drodze do transformacji energetycznej w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Nasze rozwiązania zapewniające wartość dodaną dla aplikacji Power-to-X

Konserwacja predykcyjna dla ogniw elektrolitycznych i paliwowych

Analityka Przemysłowa

Oferta analityki przemysłowej firmy Weidmüller to aplikacje AI zorientowane na zastosowania, które pomagają w wykrywaniu i klasyfikowaniu nieprawidłowości, skutecznie skracając czas przestojów. Dzięki konserwacji predykcyjnej można planować okresy serwisowe w sposób ukierunkowany i zgodnie z zapotrzebowaniem. Co więcej można dokonać wiarygodnych prognoz dotyczących jakości produktów (jakość predykcyjna) na podstawie ciągłych zapisów czujnika, stanu i danych przetwarzania. Klient decyduje, czy chce współpracować z doświadczonymi analitykami danych i wspólnie projektować rozwiązania, czy też chce korzystać z narzędzia Automated Machine Learning Tool w celu niezależnego wykorzystywania zalet sztucznej inteligencji.

Konserwacja predykcyjna dla ogniw elektrolitycznych i paliwowych
Wyjątkowe zalety
  • Przechowywanie lokalne lub w chmurze – stuprocentowe bezpieczeństwo danych. Dzięki międzyplatformowym rozwiązaniom analityki przemysłowej, możesz samodzielnie zdecydować, jak chce korzystać z danych. Nasze serwisy obsługują wszystkie standardowe rozwiązania w chmurze, takie jak Microsoft Azure, Amazon Web Services i IBM Cloud. Mogą być również używane „lokalnie” na serwerach wewnętrznych lub bezpośrednio w maszynie
  • Kompletne rozwiązania z jednego źródła – pomagamy zaprojektować optymalną infrastrukturę danych oraz wybrać idealne czujniki i komponenty. Nasze moduły analityczne są dostosowane do potrzeb klienta, aby dostosować moc obliczeniową i transmisję danych do istniejących środowisk informatycznych.

Zdecentralizowane stacje sterowania i obsługi

Rozwiązania przemysłowego IoT – „od danych do wartości”

Nasza kompleksowa i najnowocześniejsza oferta IIoT dotyczy zarówno aplikacji typu greenfield, jak i brownfield. Oferujemy komponenty i rozwiązania do pozyskiwania, wstępnego przetwarzania, przesyłu i analizy danych. Jedno jest jasne: przemysłowy IoT nie jest celem samym w sobie. Wynikająca z niego wartość dodana wykorzystywana jest w specyficznych zastosowaniach, np. w zwiększaniu efektywności energetycznej czy sprawniejszym zlecaniu prac serwisantom, dzięki usłudze zdalnej konserwacji. I wreszcie, co równie ważne, umożliwiamy naszym klientom opracowywanie nowych modeli biznesowych przy użyciu sztucznej inteligencji. Korzystając z naszego doświadczenia i wiedzy specjalistycznej o aplikacjach odnawialnych i EX projektujemy przemysłowy IoT razem z użytkownikiem i dla użytkownika: łatwo i skutecznie.

Zdecentralizowane stacje sterowania i obsługi
Wyjątkowe zalety
  • Łatwośc użycia – bez względu na to, czy potrzebujesz łatwej i szybkiej modernizacji rozwiązań IoT, otwartej inżynierii opartej o przeglądarkę internetową czy też tworzenia modeli do samouczenia się maszyn bez żadnych umiejętności w zakresie nauki o danych – odkryj łatwą drogę do przemysłowego IoT.
  • Rozwiązanie end-to-end – od „danych do wartości”: dzięki naszej kompleksowej i najnowocześniejszej ofercie rozwiązań dla IIoT, umożliwiamy naszym klientom połączenia od czujnika po chmurę, a nawet więcej: pozyskiwanie, wstępne przetwarzanie i przesyłanie danych stanowiące podstawę infrastruktury, na której opiera się analiza danych.

Stacje zdalnego sterowania

Usługa Fast Delivery Service – indywidualnie konfigurowane moduły funkcyjne

W ramach usługi Fast Delivery Service, można skonfigurować w oprogramowaniu Weidmuller Configurator (WMC) listwę zaciskową lub zmodyfikowaną obudowę i otrzymać w kilka minut automatyczną wycenę z obietnicą dostawy dla indywidualnej konfiguracji.

Stacje zdalnego sterowania
Wyjątkowe zalety
  • Wyższa jakość – klienci wymagają maksymalnej niezawodności przy minimalnej obsłudze poinstalacyjnej. Dzięki usłudze Fast Delivery w najkrótszym możliwym czasie możesz otrzymać indywidualne, gotowe do instalacji, zmontowane listwy zaciskowe oraz zmodyfikowane obudowy, puste lub wyposażone. W ten sposób unikasz błędów montażu i zwiększasz niezawodność swoich produktów. Zdecydowany krok w kierunku wyższej jakości.
  • Mniejsze koszty – instalacje stają się coraz bardziej wyspecjalizowane i złożone. Z tego względu musisz magazynować wiele potrzebnych komponentów. Dzięki usłudze szybkiej dostawy możesz otrzymać kompletne zmontowane produkty w najkrótszym możliwym czasie, znacznie zmniejszając koszty zakupu i magazynowania.

Zaprojektowane rozwiązania dostosowane do potrzeb certyfikacji klienta:

Zaprojektowane rozwiązania dostosowane do potrzeb certyfikacji klienta:

Do pobrania

Pomoc techniczna i kontakt

* Pola wymagane

* Pola wymagane

Masz jakieś pytania?

* Pola wymagane